NHL. Lightning prowadzą z Islanders 3-1 w finale Konferencji Wschodniej

Hokeiści Tampa Bay Lightning wygrali z New York Islanders 4-1 w czwartym meczu finału Konferencji Wschodniej ligi NHL i prowadzą już 3-1. Rywalizacja toczy się do czterech zwycięstw.

Pierwsze trzy gole padły w ciągu 27 sekund drugiej tercji, wszystkie w 32. minucie. To trzecie najszybsza kombinacja trzech bramek w historii play-off NHL. Najpierw prowadzenie umownym gospodarzom z Nowego Jorku dał Brock Nelson. W grze obronnej nie popisali się Blake Coleman i Yanni Gourde, który pozwolili rywalowi oddać strzał na wprost bramki.

Po 15 sekundach obaj się jednak zrehabilitowali. Gourde zagrał do Colemana, który w sytuacji sam na sam pokonał Siemiona Warłamowa. Minęło kolejne 12 sekund i "Błyskawica" wyszła na prowadzenie. Kontrę ekipy z Florydy wykończył Ondřej Palat.

w 44. minucie kolejną bramkę dla Lightning zdobył Brayden Point, który wrócił do gry po meczu pauzy z powodu kontuzji.

Wynik spotkania ustalił w 58. minucie Patrick Maroon, trafiając do pustej bramki.

Mecz numer pięć w czwartek. Z powodu pandemii koranwirusa play-off w NHL odbywa się na lodowiskach w Edmonton.

W drugim półfinale Pucharu Stanleya - na Zachodzie - Dallas Stars prowadzą w serii 3-1 z Vegas Golden Knights.

Dowiedz się więcej na temat: Tampa Bay Lightning | New York Islanders