NHL. Lightning powiększają przewagę nad Canadiens w finałach ligi

Broniący mistrzostwa hokeiści Tampa Bay Lightning powiększyli przewagę nad Montreal Canadiens w finałach NHL. W środę wygrali u siebie 3-1 i w całej serii prowadzą już 2-0. Do zdobycia mistrzostwa potrzebne są cztery zwycięstwa.

Zdecydowanie bardziej aktywni byli zawodnicy Canadiens, którzy oddali 43 strzały, przy 23 rywali. To jednak skuteczni gospodarze triumfowali już po raz drugi.

Pierwszą bramkę dla Lightning zdobył Anthony Cirelli w 27. minucie. W 31. wyrównał Nick Suzuki (w okresie gry w liczebnej przewadze), ale tuż przed zakończeniem drugiej tercji (39.58 min) drugiego gola dla miejscowej drużyny uzyskał Blake Coleman.

Nie możesz oglądać meczu? - Posłuchaj na żywo naszej relacji!

Lightning - Canadiens. Trzecia tercja najbardziej wyrównana

Biorąc pod uwagę statystyki uderzeń, trzecia odsłona była najbardziej wyrównana (14-10 na korzyść Canadiens). Wynik meczu ustalił Ondrej Palat w 56. minucie.

Po raz kolejny bardzo dobrze spisywał się bramkarz Lightning Andriej Wasilewski, zresztą uznany postacią numer jeden tego meczu. Gdyby nie jego 42 udane interwencje, obrońcy trofeum mieliby olbrzymie problemy z odniesieniem zwycięstwa.

Luke Richardson: Będziemy jeszcze lepsi

"To był jeden z naszych najgorszych meczów w play-off" - przyznał zawodnik Lightning Tyler Johnson.

Z kolei Canadiens zagrali znacznie lepiej niż w poniedziałek (1-5), ale znów przegrali. "Byłem pewny, że zagramy w naszym stylu, a będziemy jeszcze lepsi w trzecim meczu" - stwierdził trener ekipy z Montrealu Luke Richardson.

Nowy program o Euro - codziennie na żywo o 12:00 - Sprawdź!

NHL. Czy Lightning powtórzą wyczyn Red Wings i Penguins?

Ale jak podkreślili statystycy, spośród 51 drużyn, które prowadziły 2-0 w finałach NHL, aż 46 zdobyło Puchar Stanleya.

W ostatnim ćwierćwieczu dwa razy z rzędu po mistrzostwo w lidze NHL sięgnęli tylko hokeiści Detroit Red Wings (1997 i 1998 rok) i Pittsburg Penguins (2016 i 2017).

Dowiedz się więcej na temat: Tampa Bay Lightning | montreal canadiens