Reklama

Reklama

NHL. Koniec świetnej serii New York Islanders

New York Islanders po serii dziewięciu zwycięstw doznali w meczu z Washington Capitals porażki 1-3. Buffalo Sabres przegrali z kolei swój 12. mecz z rzędu.

W Waszyngtonie prowadzenie gospodarzom w 31. minucie dał T.J. Oshie. W 36. natomiast mocnym uderzeniem podwyższył Aleksander Owieczkin. To był jego 718. gol w karierze i tym samym na liście najskuteczniejszych zawodników w historii NHL teraz samodzielnie zajmuje szóste miejsce, spychając z niego Phila Esposito. Prowadzi legendarny Wayne Gretzky - 894 bramki.

"Nie ma dla mnie znaczenia, jak trafiam do siatki. Gol jest golem, nieistotne czy ładny, czy po rykoszecie. Zawsze przyjemnie jest wpisać się na listę strzelców" - powiedział Owieczkin.

Reklama

Na początku trzeciej tercji dla Capitals trafił Nicklas Baeckstroem, a Islanders zdołali odpowiedzieć jedynie golem Olivera Wahlstroma.

Dzięki temu zwycięstwu Capitals awansowali na pierwsze miejsce w tabeli East Division. Drugie zajmują "Wyspiarze". Obie ekipy mają po 42 punkty, ale nowojorczycy rozegrali o jedno spotkanie więcej.

Zestawienie zamyka Buffalo Sabres. "Szable" zdołały wygrać tylko sześć z 28 spotkań. Po raz ostatni ze zwycięstwa cieszyły się 23 lutego.Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje