NHL. Kolejna asysta Jaromira Jagra. Porażka Calgary Flames

45-letni Jaromir Jagr zanotował kolejną asystę, ale jego zespół Calgary Flames przegrał u siebie z Carolina Hurricanes 1-2 w czwartkowym meczu ligi hokejowej NHL. To trzecia w sezonie porażka "Płomieni", które w dorobku mają także cztery zwycięstwa.

Czech asystował przy bramce Seana Monahana w 57. minucie. Wcześniej gole dla zespołu Hurricanes, który wygrał drugie spotkanie z rzędu, zdobyli Jeff Skinner (25.) i Justin Williams (42.).

Jagr w klasyfikacji kanadyjskiej wszech czasów ligi NHL z 1916 punktami - 765 goli i 1151 asyst - ustępuje jedynie legendarnemu Kanadyjczykowi Wayne'owi Gretzky'emu - 2857 pkt.

W czwartek grali m.in. finaliści ostatniego sezonu - Nashville Predators, którzy na wyjeździe pokonali Philadelphia Flyers 1-0, a gola strzelił Colton Sissons w 44. minucie.

W innym ciekawym spotkaniu hokeiści Boston Bruins wygrali z Vancouver Canucks 6-3, prowadząc po pierwszej tercji 4-1. Jako pierwsi trafienie zanotowali jednak goście (Derek Dorsett w 3. minucie), a potem "Niedźwiadki" uzyskały cztery bramki, w tym trzy w zaledwie 97 sekund, między 10. a 11. minutą.