NHL. Kolejna asysta Jaromira Jagra. Daniel Sedin przekroczył granicę 1000 pkt

Hokeiści Calgary Flames pokonali Arizona Coyotes 3-0 w czwartkowym meczu NHL. Jedną asystę zapisał na koncie 45-letni Jaromir Jagr. Łącznie w karierze ma ich 1155. Z kolei granicę 1000 punktów w rozgrywkach przekroczył Daniel Sedin (Vancouver Canucks).

Czeski weteran asystował przy pierwszej z dwóch bramek Kanadyjczyka Marka Jankowskiego. Gola uzyskał też Szwed Mikael Backlund.

Jagr ma w dorobku 1155 asyst i brakuje mu tylko 14 do zajmującego czwarte miejsce na liście wszech czasów Raya Bourque'a. Prowadzi legendarny Wayne Gretzky 1963, a za nim są Ron Francis 1249 i Mark Messier 1193.

W klasyfikacji kanadyjskiej wszech czasów ligi NHL z 1921 pkt - 766 bramek i 1155 asyst - Jagr ustępuje jedynie Gretzky'emu - 2857 pkt. Wśród strzelców Czech jest trzeci (766). Przed nim są Gretzky (894) i Gordie Howe (801).

Granicę 1000 punktów w NHL osiągnął i przekroczył w czwartek 37-letni Daniel Sedin. Jego zespół Canucks na wyjeździe wygrał z Nashville Predators 5-3, a Szwed strzelił gola w 51. minucie (oraz miał dwie asysty), doprowadzając do remisu 3-3. O sukcesie ekipy z Vancouver przesądzili Brock Boeser i Loui Eriksson.

W sumie Sedin zgromadził 1001 pkt (376 trafień i 625 asyst). Wcześniej 1000 pkt "złamał" jego brat bliźniak Henrik, również grający w barwach Canucks.

W spotkaniu Washington Capitals - Los Angeles Kings (2-5) goście strzelili dwie bramki w drugiej tercji w odstępie... 9 sekund. Krążek do siatki posyłali w 31. minucie Jonny Brodzinski i chwilę później Jussi Jokinen. Po tych trafieniach było 3-2 dla Kings, a w ostatniej minucie, gdy Capitals wycofali bramkarza, rezultat podwyższyli Marian Gaborik i Tyler Toffoli.