Reklama

Reklama

​NHL. Kanadyjskie drużyny dostały zgodę na obozy przygotowawcze

Kanadyjskiej władze dały zgodę klubom występującym w lidze NHL na rozpoczęcie obozów przygotowawczych. W drodze wyjątku hokeiści i członkowie sztabów tych ekip nie będą musieli przechodzić 14-dniowej kwarantanny po wjeździe do Kanady. Rozgrywki ruszą 13 stycznia.

Z powodu pandemii nadchodzący sezon będzie się różnił od typowego. W części zasadniczej zespoły rozegrają po 56 zamiast 82 meczów. W dodatku siedem kanadyjskich drużyn utworzy oddzielną dywizję i mają rywalizować tylko między sobą.

Reklama

Władze sanitarne pięciu kanadyjskich prowincji nie wydały jeszcze zgody na rozgrywanie spotkań. Na wszelki wypadek NHL zgodziła się, że kluby będą mogły rozgrywać mecze w roli gospodarza na neutralnym terenie.

Na razie stosowne zgody wydały prowincje Alberta i Manitoba, na któych terenie są trzy kluby: Edmonton Oilers, Calgary Flames i Winnipeg Jets.

Zobacz Interia Sport w nowej odsłonie

Sprawdź!

Poprzedni sezon zakończył się pod koniec września. Hokeiści Tampa Bay Lightning po raz drugi zdobyli Puchar Stanleya, pokonując w finale play off Dallas Stars 4-2. Rozgrywki 2019/20 zostały zatrzymane 12 marca, a zespoły wróciły do gry 1 sierpnia - w "bańkach" w dwóch kanadyjskich miastach Toronto i Edmonton.

wkp/ cegl/

Dowiedz się więcej na temat: NHL

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama