NHL - jeden gol przesądził o zwycięstwie Washington Capitals

Sześćdziesiąt osiem minut czekali kibice na gola w meczu pierwszej rundy play off hokejowej ligi NHL między Washington Capitals a New York Rangers. W ósmej minucie dogrywki zwycięstwo miejscowym, podczas gry w przewadze, zapewnił obrońca Mike Green.

Znakomicie w bramce Capitals spisywał się 23-letni Kanadyjczyk Braden Holtby, który obronił wszystkie 24 strzały.

Zawodnicy ze stolicy w rywalizacji do czterech wygranych prowadzą 2-0. Mecz obserwowało 18 506 widzów. Gospodarzem trzeciego będą Rangersi.

Także "piłkarski" wynik 1-0 padł w Los Angeles, gdzie miejscowi Kings pokonali St.Louis Blues, którzy w serii prowadzą 2-1. Do bramki gości trafił w 25. minucie Rosjanin Wiaczesław Wojnow, a golkiper obrońców Pucharu Stanleya, najlepszy na tej pozycji w poprzednim sezonie, Jonathan Quick zanotował 30 skutecznych interwencji. Czwarty mecz rozegrany zostanie także w Mieście Aniołów.

Anaheim Ducks objęli prowadzenie 2-1 z Detroit Red Wings, wygrywając w sobotę na wyjeździe 4-0.

Przełomowym momentem spotkania okazała się siódma minuta trzeciej tercji, kiedy gospodarze - grając w liczebnej przewadze - nie zdołali wyrównać na 1-1, a stracili drugiego gola po rajdzie kapitana rywali Ryana Getzlafa. 90 sekund później po uderzeniu Emersona Etema było już 0-3.

Remis 1-1 jest w rywalizacji między Boston Bruins i Toronto Maple Leafs. W sobotę w Bostonie lepsze okazały się "Klonowe Liście" zwyciężając 4-2.

Po bezbramkowej pierwszej tercji, pozostałe w identycznym stosunku 2-1 wygrali goście, dla których dwa gole uzyskał Joffrey Lupul.

Wyniki sobotnich meczów pierwszej rundy play off rywalizacji o Puchar Stanleya w NHL: