NHL. Hokeiści Tampa Bay Lightning oddali 33 strzały w drugiej tercji

Aż 33 strzały w drugiej tercji oddali hokeiści Tampa Bay Lightning w niedzielnym spotkaniu ligi NHL z zespołem Blackhawks w Chicago. To rekord jeśli chodzi o liczbę uderzeń w danej części gry. Szczegółowe statystyki prowadzone są od 1997 roku.

Drużyna Lightning zwyciężyła 6-3, a najlepsza w jej wykonaniu była wspomniana druga tercja, wygrana 3-0. Goście oddali aż 33 strzały, przy zaledwie sześciu rywali. W pozostałych częściej uderzali gracze "Czarnych Jastrzębi"; łączny bilans 55-36 na korzyść Tampa Bay Lightning.

Wcześniej po 30 uderzeń w jednej tercji zanotowali tylko hokeiści Montreal Canadiens w rozgrywkach 2017/2018 oraz Dallas Stars w 2018/2019.

Według "Boston Globe", 4 marca 1941 roku Boston Bruins też mieli 33 strzały w drugiej tercji z ekipą Blackhawks (3-2). Ale oficjalne statystyki zaczęto prowadzić wiele lat później.

W innych niedzielnych meczach także triumfowali przyjezdni - Buffalo Sabres pokonali Anaheim Ducks 4-2, a Calgary Flames wygrali z New York Rangers 4-1.

Do 37. minuty ekipa Sabres przegrywała 0-2, ale wtedy w odstępie 88 sekund doprowadziła do remisu po trafieniach Kyle'a Okposo i Jeffa Skinnera. W trzeciej odsłonie sukces zapewnili jej Rasmus Ristolainen (44. minuta) i Patrik Berglund (60).