NHL: Hokeiści Los Angeles Kings przerwali serię pięciu porażek

Hokeiści Los Angeles Kings mogą odetchnąć z ulgą. Jeden z najlepszych zespołów NHL przerwał wreszcie fatalną serię i po pięciu porażkach z rzędu pokonał Vancouver Canucks 3-1.

Spotkanie miało wielką dramaturgię. To goście pierwsi objęli prowadzenie, gdy podczas gry w przewadze Ryan Kesler pięknym strzałem trafił w okienko.

Zespół z "Miasta Aniołów" atakował, lecz Roberto Luongo "zamurował" bramkę rywali. Doświadczony kanadyjski bramkarz spisywał się znakomicie i w całym spotkaniu obronił 46 strzałów. Gospodarze znaleźli sposób na niego dopiero w trzeciej tercji. Wyrównał Dustin Brown, a później dwa gole strzelił Jeff Carter. Na 3-1 - już do pustej bramki - bo rywale wycofali bramkarza i wprowadzili dodatkowego napastnika.

Bardzo wysokie noty zebrał też bramkarz Kings - Jonathan Quick, który obronił 27 z 28 strzałów.

W innym ciekawym spotkaniu Detroit Red Wings pokonali Dallas Stars 5-1, a kibice oglądali sporo pięknych akcji i goli. Jimmy Howard zaliczył aż 45 skutecznych interwencji, w tym 10 podczas osłabienia. W ofensywie brylował z kolei Henrik Zetterbeg. Strzelił pierwszego i ostatniego gola wieczoru.

Obrońca Ryan Suter ustrzelił pierwszego w karierze hat-tricka i został bohaterem meczu Minnesota Wild - Washington Capitals, wygranego przez gospodarzy 5-3.