NHL: hokeiści Chicago Blackhawks zdobyli Puchar Stanleya

Wszystko rozstrzygnęło się w szóstym spotkaniu finału NHL. Hokeiści Chicago Blackhawks w ostatnim starciu pokonali 2-0 Tampa Bay Lightning i sięgnęli po Puchar Stanleya.

W rywalizacji do czterech wygranych nowi mistrzowie ligi zwyciężyli 4-2.

MVP fazy play off został Kanadyjczyk Duncan Keith.

Gracze z Chicago zdobyli Puchar Stanleya po rocznej przerwie. Poprzednio najlepsi byli w 2013 roku, wygrywali też w roku 2010.

W kolekcji mają sześć triumfów w najważniejszej hokejowej lidze świata.

Blackhawks cieszyli się ze zdobycia mistrzostwa na własnym lodowisku po raz pierwszy od 1938 roku. Kolejne trzy triumfy świętowali na wyjazdach.

Do zwycięstwa w decydującym meczu poprowadzili gospodarzy Duncan Keith i Patrick Kane.

Ten pierwszy dał zespołowi prowadzenie w 38. minucie po asyście tego drugiego.

Na pięć minut przed końcem spotkania wynik ustalił Kane po zagraniu Brada Richardsa.

25 skutecznych interwencji w bramce Blackhawks zanotował pewny punkt zespołu, Corey Crawford.

- Ten trzeci tytuł w ciągu sześciu lat pokazuje klasę naszych najlepszych zawodników. Wciąż chcą być najlepsi i sprawiać, by ich koledzy z zespołu również się poprawiali - powiedział trener Blackhawks Joel Quenneville.

Puchar Stanleya: Chicago Blackhawks - Tampa Bay Lightning 2-0

Stan rywalizacji play off do czterech zwycięstw - 4-2 dla Blackhawks

Dowiedz się więcej na temat: Chicago Blackhawks | NHL | hokej | puchar stanleya