Reklama

Reklama

NHL: Hokeiści Anaheim Ducks zrównali się punktami z Chicago Blackhawks

Gol zdobyty sekundę przed końcem dogrywki dał hokeistom Anaheim Ducks zwycięstwo w meczu z Vancouver Canucks 4-3. "Kaczory" zrównały się punktami z najlepszym zespołem NHL - Chicago Blackhawks.

Mecz w Anaheim miał wspaniałą dramaturgię. Hokeiści z Vancouver prowadzili 2-0, a na początku trzeciej tercji 3-2, lecz Nick Bonino zdobył gola półtorej minuty przed końcem III tercji i doprowadził do dogrywki.

Tuż przed jej końcem niesamowitą akcję przeprowadzili Ryan Getzlaf i Corey Perry. Pierwszy z nich asystował, drugi pokonał bramkarza mimo że miał na karku obrońcę, a kibice zastanawiali się, czy obaj mają zdolności telepatyczne...

"Kaczory" mają więc 67 punktów na koncie, dokładnie tyle samo co Chicago Blackhawks, lecz "Czarne Jastrzębie" poniosły w niedzielę porażkę na własnym lodzie z San Jose Sharks 2-3 po karnych. W pierwszej tercji prowadzenie objęli goście. Na początku trzeciej gole Niklasa Hjalmarssona i Michala Rozsivala dały prowadzenie gospodarzom, lecz wyrównał Brent Burns. W karnych trafiali tylko hokeiści "Rekinów".

Reklama

Niezwykle zacięty bój stoczyli Pittsburgh Penguins i Winnipeg Jets. Wygrali gospodarze 6-5. Bohaterami gospodarzy byli Jewgienij Małkin i James Neal, którzy strzelili po dwa gole i zaliczyli po asyście. Sidney Crosby zmarnował rzut karny przy stanie 0-1.

Wyniki niedzielnych meczów sezonu zasadniczego hokejowej ligi NHL

Pittsburgh Penguins - Winnipeg Jets       6-5     

Carolina Hurricanes - Nashville Predators 2-1     

Chicago Blackhawks - San Jose Sharks      2-3 po karnych

Edmonton Oilers - Tampa Bay Lightning     5-3     

Anaheim Ducks - Vancouver Canucks         4-3 po dogr.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama