Reklama

Reklama

NHL. Hat-trick Davida Pastrnaka pod gołym niebem

Czeski hokeista David Pastrnak uzyskał 10. hat-tricka w karierze w NHL. Ale ten był szczególny, ponieważ zdobył trzy gole dla Boston Bruins w meczu z Philadelphia Flyers (7-3). Spotkanie odbyło się na odkrytym lodowisku w Stateline w stanie Nevada.

Pastrnak wpisał się na listę strzelców już w 34. sekundzie, następnie 46 sekund po rozpoczęciu drugiej tercji i ustalił wynik w 58. minucie.

"To było piękne" - powiedział Czech o możliwości występu na lodowisku położonym na terenie ośrodka Edgewood Tahoe Resort z polem golfowym nad jeziorem Tahoe w górach Sierra Nevada (niemal 2 tys. m n.p.m.).

"Niewiarygodnym doświadczeniem była możliwość gry i gdy świeciło słońce, i kiedy już zapadła ciemność. Można rywalizować na odkrytych lodowiskach" - przyznał.

Pastrnak jest drugim zawodnikiem w lidze NHL, który zanotował hat-tricka pod gołym niebem. Rok temu Tyler Toffoli zdobył trzy bramki dla Los Angeles Kings w meczu z Colorado Avalanche (3-1).

24-letni czeski hokeista najwidoczniej lubi spotkania przeciwko Flyers, gdyż 3 lutego też strzelił tej drużynie trzy gole.

Niedzielną potyczkę w Stateline długo będzie wspominał również Trenet Frederic. W 33. występie w rozgrywkach NHL zanotował pierwsze trafienie. W 37. minucie podwyższył na 5-2.

Bardzo wyrównane były pozostałe niedzielne mecze. Po dogrywkach Ottawa Senators pokonali Montreal Canadiens 3-2, a Vancouver Canucks przegrali z Winnipeg Jets 3-4. Z kolei Washington Capitals wygrali z New Jersey Devils 4-3. W ostatnich 10 minutach strzelono w stolicy cztery gole.

Reklama

Wyniki niedzielnych meczów NHL:

Washington Capitals - New Jersey Devils 4-3
Ottawa Senators - Montreal Canadiens    3-2 (po dogrywce)
Boston Bruins - Philadelphia Flyers     7-3
Vancouver Canucks - Winnipeg Jets       3-4 (po dogrywce)

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL