NHL. Hat-trick Comphera w 12 minut

J.T. Compher potrzebował 12 minut na skompletowanie pierwszego hat-tricka w karierze. Zdobył trzy bramki dla Colorado Avalanche w wygranym 6-0 środowym meczu u siebie z Los Angeles Kings w NHL.

26-letni Compher wpisał się na listę strzelców w 20. minucie, tuż przed zakończeniem pierwszej tercji, a następnie w 25. i 32. To ostatnie trafienie było jednocześnie szóstym Avalanche. Mimo że do końca gry pozostało prawie pół godziny wynik już się nie zmienił.

Triumfatorzy mieli olbrzymią przewagę w liczbie strzałów 37-18; największa w inaugracyjnej tercji 14-3.

Identycznym rezultatem zakończyło się spotkanie San Jose Sharks z Vegas Golden Knights, z tym że wygrali "Złoci Rycerze", czyli goście. W uderzeniach różnica była jeszcze większa 44-19 na korzyść zawodników z Las Vegas. Zwycięzcy już po pierwszej odsłonie rywalizacji mieli 20 strzałów, przeciwnicy sześć.

Bramkarz Golden Knights Marc-Andre Fleury po raz 67. zachował czyste konto. Wspólnie z kolegą z zespołu Robinem Lehnerem otrzymał nagrodę William M. Jennings Trophy - dla bramkarzy z najmniejszą liczbą straconych goli. "Złoci Rycerze" zakończyli już skrócony sezon zasadniczy - podobnie jak Sharks, a w 56 spotkaniach stracili 124 bramki.

Vegas Golden Knights walczą jeszcze o tytuł najlepszej drużyny rozgrywek zasadniczych (Puchar Prezydenta). Zgromadzili 82 punkty, zaś kluby Avalanche i Carolina Hurricanes po 80. Ekipa Avalanche ma jeszcze do rozegrania kolejny mecz z Kings.

Zaledwie dziewięć sekund trwała dogrywka w rywalizacji Ottawa Senators - Toronto Maple Leafs. Gola strzelił Josh Norris i "Senatorowie" wygrali 4-3.

Wyniki środowych meczów NHL:

Montreal Canadiens - Edmonton Oilers     3-4 (po dogrywce)

St. Louis Blues - Minnesota Wild         4-0

Colorado Avalanche - Los Angeles Kings   6-0

Ottawa Senators - Toronto Maple Leafs    4-3 (po dogrywce)

z - zapewnione pierwsze miejsce w konferencji
W tabelach kolejno: zwycięstwa, porażki, porażki po dogrywce lub karnych (za jeden punkt), bramki, punkty