NHL. Hat-trick Boedkera. Czwarte z rzędu zwycięstwo Chicago Blackhawks

Mikkel Boedker zdobył trzy bramki w wygranym przez San Jose Sharks wyjazdowym meczu z Edmonton Oilers 5-3 w lidze NHL. Czwarte z rzędu zwycięstwo odnieśli hokeiści Chicago Blackhawks, którzy pokonali Detroit Red Wings 4-3 po dogrywce.

To czwarty hat-trick w karierze 27-letniego Duńczyka. Boedker wpisał się na listę strzelców w 2., 23. i 29. minucie. Były to jego pierwsze trzy uderzenia w meczu z Oilers.

"W meczu takim jak ten, gdy strzelasz gola podczas pierwszej zmiany, czujesz się świetnie przez całe spotkanie" - skomentował Duńczyk.

W poprzednich 39 występach w tym sezonie uzyskał trzy gole, a we wtorek w niecałe pół godziny podwoił swój dorobek. Na koncie ma też sześć asyst.

Liderzy Konferencji Zachodniej hokeiści Chicago Blackhawks pokonali u siebie Detroit Red Wings 4-3, a zwycięskiego gola w 38. sekundzie dogrywki strzelił Duncan Keith. Kolejny dobry mecz rozegrał młody napastnik gospodarzy Ryan Hartman. W poprzednim spotkaniu zaliczył hat-tricka, a teraz dwukrotnie asystował.

Bohaterami meczu Buffalo Sabres - Philadelphia Flyers 4-1 byli Sam Reinhart i Anders Nilsson. Pierwszy z nich strzelił gola i zaliczył dwie asysty, a drugi obronił 39 strzałów.