Reklama

Reklama

NHL. Golden Knights zrównali się punktami z liderującymi Avalanche

​Hokeiści Vegas Golden Knights wygrali na wyjeździe z Anaheim Ducks 5-2 i zrównali się punktami - po 64 - z Colorado Avalanche, którzy do tej pory mieli największy dorobek w NHL

W niedzielnym meczu "Złoci Rycerze" ani raz nie oddali prowadzenia. Co prawda odnotowali mniej strzałów od "Kaczorów" - 29-35, ale byli dużo bardziej skuteczni. Mark Stone, Max Pacioretty i Nicolas Roy strzelili po bramce oraz zapisali po asyście.

W ligowej tabeli Golden Knights zrównali się z "Lawinami" - po 64 pkt, lecz drużyna Avalanche rozegrała dotychczas jedno spotkanie mniej.

Szansy nie wykorzystali Washington Capitals (62 pkt), którzy przegrali w Bostonie z Bruins 3-6.

Przy stanie 0-2, tuż przed końcem pierwszej tercji, kontaktowego gola dla stołecznego klubu strzelił T.J. Oshie. Zaraz na początku drugiej wyrównał na 2-2, a za chwilę Capitals wygrywali 3-2 po bramce Anthony'ego Manthy. To była 25. minuta i od tego czasu trafiali już tylko hokeiści Bruins.

Reklama

Po dwa gole dla gospodarzy uzyskali: kapitan Patrice Bergeron, Czech David Krejčí i Brad Marchand, który osiągnął granicę 700 punktów w karierze.

Na końcu stawki w NHL są Buffalo Sabres - 31 pkt. W niedzielę "Szable" pokonały Pittsburgh Penguins 4-2. Strzelanie rozpoczął w 26. sekundzie Fin Arttu Ruotsalainen, a dwukrotnie do siatki "Pingwinów" trafił Sam Reinhart.

Wyniki niedzielnych meczów NHL:

Boston Bruins - Washington Capitals      6-3

New Jersey Devils - New York Rangers     3-5

Buffalo Sabres - Pittsburgh Penguins     4-2

Anaheim Ducks - Vegas Golden Knights     2-5

Philadelphia Flyers - New York Islanders 0-1 (po dogrywce) 

Vancouver Canucks - Toronto Maple Leafs  3-2 (po dogrywce)

Tabele NHL

Atlantic Division
1.Florida Panthers1743936737
2.Toronto Maple Leafs1772806236
3.Tampa Bay Lightning1554816534
4.Detroit Red Wings1393717829
5.Boston Bruins1281615625
6.Buffalo Sabres8133709019
7.Montreal Canadiens6173599315
8.Ottawa Senators7151608815
Metropolitan Division
1.Washington Capitals1646926538
2.New York Rangers1643685735
3.Carolina Hurricanes1661755233
4.Pittsburgh Penguins1285756829
5.Columbus Blue Jackets13100767526
6.New Jersey Devils995677923
7.Philadelphia Flyers8114567920
8.New York Islanders5105386115
Central Division
1.Minnesota Wild1761927135
2.Colorado Avalanche1372927628
3.Winnipeg Jets1284746828
4.St. Louis Blues1284807028
5.Dallas Stars1372645928
6.Nashville Predators13101686827
7.Chicago Blackhawks9132547520
8.Arizona Coyotes5182449312
Pacific Division
1.Calgary Flames1555815135
2.Edmonton Oilers1670867032
3.Anaheim Ducks1385877831
4.Vegas Golden Knights14100817328
5.San Jose Sharks13111666827
6.Los Angeles Kings10104646724
7.Seattle Kraken9142739020
8.Vancouver Canucks9152648020
Kolejno: zwycięstwa, porażki, porażki po dogrywce lub karnych (za jeden punkt), bramki zdobyte i stracone, punkty.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama