NHL: Gaborik bohaterem Nowego Jorku

Marian Gaborik był bohaterem środowego meczu New York Rangers z Boston Bruins (4-3) w lidze NHL. Słowacki hokeista zdobył trzy bramki, w tym decydującą o zwycięstwie, zaledwie 27 sekund po rozpoczęciu dogrywki.

Gaborik, który za trzy tygodnie skończy 31 lat, festiwal strzelecki rozpoczął już w 5. minucie. Niewiele ponad dwie minuty później podwyższył wynik. W drugiej tercji rywale odpowiedzieli trafieniami Brada Marchanda i Milana Lucica, ale po 46 sekundach nowojorczycy znów prowadzili, tym razem po uderzeniu Taylora Pyatta. W 56. minucie ambitnie grająca ekipa Bruins wyrównała na 3-3 (Nathan Horton), jednak ostatnie słowo należało do Gaborika.

Rangersi wygrali pierwsze spotkanie w sezonie i tym samym uniknęli trzeciej porażki z rzędu.

Hat trickiem, zresztą już ósmym w karierze, popisał się też Steve Sullivan, a hokeiści Phoenix Coyotes pokonali Columbus Blue Jackets 5-1. "Kojoty" miały olbrzymią przewagę, jeśli chodzi o liczbę strzałów: 42-26. Ale zaledwie 8355 kibiców czekało na pierwszego gola aż do 28. minuty (Sullivan). Kilkadziesiąt sekund wcześniej krążek w bramce ekipy z Phoenix umieścił Fiodor Tjutin.

Drugie 30 minut potyczki to dominacja miejscowych i aż cztery bramki; po dwie Sullivana i Olivera Ekmana-Larssona. Tym samym udało się im zażegnać niebezpieczeństwo w postaci rozpoczęcia rozgrywek od bilansu 0-3. To byłby najgorszy start od 1985 roku.

Jedynym zespołem, który zanotował w środę wyjazdową wygraną był Toronto Maple Leafs. Pokonał w Pittsburghu "Pingwinów" 5-2, mimo że po pierwszej odsłonie przegrywał 0-1, po strzale Sidneya Crosby'ego. W drugiej tercji inna gwiazda drużyny Penguins - Jewgienij Małkin zdobył gola na 2-2. Bardzo dobrze spisujący się w bramce James Reimer więcej nie dał się pokonać (obronił 28 strzałów), zaś jego koledzy grali dość skutecznie - pięć bramek (w tym dwie Jamesa van Riemsdyka) na 24 próby.

W ostatnim meczu hokeiści Vancouver Canucks zwyciężyli Calgary Flames 3-2 (po karnych), a autorem decydującego gola był Zack Kassian.