NHL: Florida Panthers - Philadelphia Flyers 7-1. Dwa gole Jagra

Florida Panthers rozbili Philadelphia Flyers 7-1 w swoim pierwszym meczu hokejowej ligi NHL. Jednym z głównych bohaterów był 43-letni Jaromir Jagr! Czech strzelił dwa gole.

"Pantery" zmiotły z lodu rywali - w 7. minucie prowadziły już 4-0! To najszybciej zdobyte cztery gole na początku sezonu NHL w czasach współczesnych.

Jagr strzelił obie swoje bramki w pierwszych minutach drugiej i trzeciej tercji. W sumie jego strzelecki dorobek w NHL wynosi już 724 i brakuje mu jedynie siedmiu goli, aby wyrównać wynik czwartego na liście wszech czasów Marcela Dionne'a.

Warto dodać, że Czech jest najskuteczniejszym zawodnikiem w NHL w meczach otwierających sezon (39 punktów w 22 meczach).

Zwycięstwa odniosła większość zespołów uważanych za głównych faworytów do zdobycia Pucharu Stanleya. Hokeiści Tampa Bay Lightning pokonali na wyjeździe Buffalo Sabres 4-1, Washington Capitals wygrali z New Jersey Devils  5-3, a broniący tytułu Chicago Blackhawks cieszyli się ze zwycięstwa z New York Islanders  4-1.

Przegrali natomiast zawodnicy Anaheim Ducks, na których znaleźli sposób hokeiści San Jose Sharks (2-0). Oba gole strzelił Patrick Marleau, a Martin Josen obronił każdy z 27 strzałów rywali.