NHL - dwie asysty Jaromira Jagra

Słynny czeski hokeista Jaromir Jagr zanotował dwie asysty, ale jego zespół Florida Panthers przegrał na wyjeździe z New Jersey Devils 2-4 w niedzielnym meczu NHL. W klasyfikacji wszech czasów 43-latek goni legendarnego Gordie Howe'a.

Początek spotkania należał do gospodarzy, którzy już w 26 sekundzie objęli prowadzenie. Błąd defensywy Panthers wykorzystał Lee Stempniak i z bliska zmusił do kapitulacji Roberto Luongo. Devils udokumentowali swoją przewagę drugim golem w 13. minucie. Pięknym strzałem w krótki róg popisał się Kyle Palmieri.

Goście zdobyli kontaktowego gola tuż po wznowieniu gry w drugiej tercji. Asystę przy trafieniu Aarona Ekblada zaliczył Jagr. "Diabły" odpowiedziały szybko. Adam Henrique objechał bramkę "Panter" i wcisnął "gumę" do siatki. Jagr i spółka nie zamierzali składać broni i w 34. minucie ich wysiłki przyniosły efekt. Podanie Jagra zza bramki wykorzystał Jonathan Huberdeau.

W 47. minucie Dvils znów odskoczyli na dwa gole przewagi, a na listę strzelców wpisał się Mike Cammalleri. Po tym ciosie Panthers już się nie podnieśli.

Dzięki dwóm asystom 43-letni Jagr zbliża się w klasyfikacji wszech czasów NHL do Gordiego Howe'a, który zajmuje trzecie miejsce. Czech traci do niego 28 punktów. Prowadzi Wayne Gretzky 2857 punktów (894 gole + 1963 asysty). Drugi jest Mark Messier 1887 (694+1193), trzeci Howe 1850 (801+1049), a czwarty Jagr 1822 (730+1092).