Reklama

Reklama

​NHL. Drugi trener zwolniony z powodu niechęci do zaszczepienia się

Sylvain Lefebvre nie jest już asystentem trenera głównego w Columbus Blue Jackets. Klub zwolnił go z powodu braku wyrażenia przez niego woli do zaszczepienia się przeciwko koronawirusowi.

Jarmo Kekaleinen, fiński dyrektor "Kurtek" z Ohio wydał specjalne oświadczenie, w który przekazał informację o zwolnieniu Lefebvre. Jednocześnie menadżer wspomniał o uszanowaniu osobistej decyzji 52-letniego fachowca, a także o nowych zasadach wprowadzonych do NHL przed nadchodzącym sezonie.

Zgodnie z przyjętymi regułami, każda osoba pozostająca w bliskim kontakcie z hokeistami NHL, będąca w stosunku pracy z ligą lub klubami, ma obowiązek zaszczepienia się. Inaczej nie może zostać dopuszczona do wykonywania swoich obowiązków.

NHL wprowadziła obowiązkowe szczepienia dla pracowników klubów, ale nie dla hokeistów

Co ciekawe sami hokeiści mają wybór, nie mają przymusu szczepienia się, lecz w razie pozytywnego testu poniosą poważne konsekwencje. Na początku września zwolniony został Rocky Thompson, asystent trenera San Jose Sharks, który z powodów medycznych nie mógł poddać się szczepieniu. Sezon ligi NHL ma się rozpocząć 12 października.

Reklama

Kekalainen przyznaje, że większość pracowników klubu jest już zaszczepiona, lub wyraziła chęć poddania się szczepieniu przeciwko Covid-19. Przyznał jednak, że część zawodników może ucierpieć na decyzji o nie szczepieniu się, i że może to mieć znaczenie przy ustalania składu na kolejny sezon oraz całościowo przez pryzmat ich przyszłości w klubie.

MR

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś w Interii

Raporty specjalne

Rekomendacje