NHL: Dallas Stars wygrali z Buffalo Sabres

Hokeiści Dallas Stars znakomicie spisują się w tym sezonie NHL. We wtorek drużyna z Teksasu odniosła 15. zwycięstwo pokonując na wyjeździe Buffalo Sabres 3-1.

Mecz rozpoczął się znakomicie dla Stars. Goście już w 51 sekundzie objęli prowadzenie. Walerij Niczuszkin kapitalnie "objechał" obrońcę oraz bramkarza i z bekhendu wpakował "gumę" do siatki.

Potem oglądaliśmy popisy golkiperów - Antti Niemiego (Stars) i Linusa Ullmarka (Sabres). Obaj spisywali się świetnie ratując swoje zespoły przed stratą goli. Na kolejne bramki kibice musieli czekać do trzeciej tercji. W 48. minucie na 2-0 podwyższył Alex Goligoski.

Nadzieję w serca kibiców Sabres na odwrócenie losów rywalizacji wlał Ryan O'Reilly w 54. minucie, kiedy gospodarze grali w przewadze. Chwilę później Sam Reinhart doprowadził do wyrównania, ale gol nie został uznany. Szkoleniowiec Stars Lindy Ruff poprosił o challenge i okazało się, że na spalonym był Tyler Ennis.

W końcówce gospodarze wycofali bramkarza, ale ten manewr nie przyniósł powodzenia. Zwycięstwo Stars przypieczętował Tyler Seguin strzałem do pustej bramki.

Trzeci mecz z rzędu wygrali Los Angeles Kings, którzy pokonali po rzutach karnych Philadelphię Flyers 3-2. Niespodziewanej porażki doznali St. Louis Blues, którzy przegrali z Columbus Blue Jackets 1-3.