Reklama

Reklama

NHL. Colorado Avalanche odnieśli 10. zwycięstwo z rzędu

Hokeiści Colorado Avalanche pokonali na wyjeździe Toronto Maple Leafs 4-2 w poniedziałkowym meczu NHL i odnieśli 10. zwycięstwo z rzędu. To najdłuższa seria tego zespołu od 1999 roku.

Gole dla Avalanche zdobyli Gabriel Bourque, Nail Jakupow, Blake Comeau i Gabriel Landeskog, a bramkarz Jonathan Bernier zaliczył 29 skutecznych interwencji. Ostatnią porażkę ten zespół poniósł 27 grudnia.

"Czuję się naprawdę dobrze. To był jeden z tych meczów, którego szuka się w kalendarzu i czeka, aby w nim zagrać i wygrać" - powiedział Bernier, który w latach 2013-16 występował w Toronto Maple Leafs.

Z kolei Jack Eichel zapewnił Buffalo Sabres zwycięstwo 2-1, strzelając gola Calgary Flames w dogrywce. To pierwsza wygrana Sabres po dwóch porażkach z rzędu.

Reklama

"Myślę, że właśnie tak powinniśmy grać, aby wygrywać. Zrobiliśmy wszystko, czego potrzebowaliśmy do zwycięstwa" - powiedział Eichel.

Duży wkład w to zwycięstwo miał bramkarz Chad Johnson, który zaliczył 32 udane interwencje.

Dogrywką zakończyło się również spotkanie Arizona Coyotes - New York Islanders 3-2. Dwie bramki dla zespołu z Arizony zdobył Nick Cousins - w tym decydującą w dogrywce.

Wyniki poniedziałkowych meczów NHL:

Toronto Maple Leafs - Colorado Avalanche 2-4

New Jersey Devils - Detroit Red Wings    0-3

Chicago Blackhawks - Tampa Bay Lightning 0-2

Minnesota Wild - Ottawa Senators         3-1

Arizona Coyotes - New York Islanders     3-2 (po dogrywce)

Calgary Flames - Buffalo Sabres          1-2 (po dogrywce)

Reklama

Reklama

Reklama