Reklama

Reklama

NHL: Chicago Blackhawks znów przegrali z St. Louis Blues

Obrońcy mistrzowskiego tytułu hokeiści Chicago Blackhawks mają kłopoty. W drugim meczu pierwszej rundy play off NHL przegrali na wyjeździe pod dogrywce z St. Louis Blues 3-4 i w rywalizacji do czterech zwycięstw przegrywają 0-2.

Co ciekawe pierwszy mecz pomiędzy tymi drużynami zakończył się identycznym wynikiem z tą tylko różnicą, że do wyłonienia zwycięzcy potrzebne były aż trzy dogrywki.

Sobotni mecz również dostarczył mnóstwo emocji, a sytuacja zmieniała się jak w kalejdoskopie. Pierwsza tercja zdecydowanie na korzyść gospodarzy. Blues już w 8. minucie objęli prowadzenie za sprawą Chrisa Portera. Dwie sekundy przed końcem pierwszej odsłony na 2-0 podwyższył Kevin Shattenkirk.

Od drugiej tercji do pracy zabrali się goście. Kontaktowego gola zdobył w 38. minucie Duncan Keith. Blackhawks wyśmienicie rozpoczęli trzecią odsłonę. W ciągu niespełna siedmiu minut obrońcy tytułu zdobyli dwa gole, a na listę strzelców wpisali się Brent Seabrook i Michal Rozsival.

W końcówce trener St. Louis Blues wycofał bramkarza i ten manewr przyniósł powodzenie. Siedem sekund przed końcem regulaminowego czasu gry do remisu doprowadził Władimir Tarasenko. Dodało to skrzydeł gospodarzom, którzy w dogrywce przechylili szalę zwycięstwa na swoją korzyść. Zwycięskiego gola zdobył Barret Jackman.

Trzeci mecz pomiędzy tymi zespołami odbędzie się w poniedziałek w Chicago.

Emocji nie brakowało również w starciu Pittsburgh Penguins - Columbus Blue Jackets. Po dwóch dogrywkach lepsi okazali się goście, którzy wygrali 4-3 i wyrównali stan rywalizacji na 1-1.

W trzecim sobotnim spotkaniu Colorado Avalanche pokonali u siebie Minnesota Wild 4-2 i w rywalizacji do czterech zwycięstw prowadzą 2-0.

Reklama

Wyniki sobotnich meczów pierwszej rundy play off NHL:

Konferencja Wschodnia

Pittsburgh Penguins - Columbus Blue Jackets 3-4po dwóch dogrywkach

Stan rywalizacji play off do czterech zwycięstw - 1-1

Konferencja Zachodnia

St. Louis Blues - Chicago Blackhawks 4-3po dogrywce

Stan rywalizacji play off do czterech zwycięstw - 2-0 dla St. Louis

Colorado Avalanche - Minnesota Wild 4-2

Stan rywalizacji play off do czterech zwycięstw - 2-0 dla Colorado


Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL