NHL: Chicago Blackhawks ponieśli trzecią porażkę z rzędu

Obrońcy mistrzowskiego tytułu Chicago Blackhawks ostatnio zawodzą. W sobotę "Czarne Jastrzębie" przegrali u siebie po dogrywce z Anaheim Ducks 2-3 i była to ich trzecia porażka z rzędu. Decydującą bramkę zdobył Ryan Getzlaf.

W drugiej tercji prowadzenie gospodarzom dał Brent Seabrook. Ten sam zawodnik także doprowadził do remisu, odpowiadając na gole dla Ducks, które zdobyli Szwed Jakob Silfverberg i David Perron.

Porażka spowodowała, że Blackhawks stracili prowadzenie w Konferencji Zachodniej. Na pierwsze miejsce awansowali hokeiści Dallas Stars. Minionej nocy pokonali we własnej hali najlepszych na wschodzie Washington Capitals 4-3.

Po pierwszej bezbramkowej tercji, w drugiej "Gwiazdy" zdobyły cztery gole z rzędu. Na listę strzelców kolejno wpisali się: Szwed Mattias Janmark, Jamie Benn i dwukrotnie Tyler Seguin.

Goście do odrabiania strat ruszyli w ostatniej odsłonie, ale czasu starczyło im tylko na gole Rosjanina Aleksandra Owieczkina, Justina Williamsa i Szweda Andre Burakovsky'ego.

Mike Yeo nie jest już trenerem zespołu Minnesota Wild. W sobotę jego podopieczni przegrali ósmy mecz z rzędu i 13. z ostatnich 14. Tym razem ulegli we własnej hali Boston Bruins 2:4.

Yeo prowadził Wild od sezonu 2011/12. Tymczasowym zastępcą został John Torchetti, który ostatnio pracował w lidze AHL.