NHL - Chicago Blackhawks pokonali Boston Bruins w pierwszym meczu finału

Niesamowite emocje w pierwszym meczu wielkiego finału batalii o Puchar Stanleya. W Chicago miejscowi Blackhawks wygrali po trzech dogrywkach z Boston Bruins 4-3 i w rywalizacji do czterech zwycięstw prowadzą 1-0.

Pierwszy gol w finale padł w 14. minucie, kiedy to do siatki "Czarnych Jastrzębi" trafił Milan Lucic. Na początku drugiej tercji Bruins prowadzili 2-0 i znów w roli głównej wystąpił Lucic.

Niespełna trzy minuty później okazję do radości mieli kibice gospodarzy. Bramkarza "Niedźwiadków" Tuukkę Raska zmusił do kapitulacji Brandon Saad.

W 47. minucie sytuacja Blackhawks zrobiła się trudna. Goście wykorzystali grę w przewadze, a krążek do siatki posłał Patrice Bergeron. Blackhawks rozpoczęli pogoń i ich wysiłki przyniosły skutek. Gola na 2-3 zdobył Dave Bolland. Natomiast do remisu doprowadził w 53. minucie Johnny Oduya.

Więcej goli w regulaminowym czasie gry nie padło i potrzebna była dogrywka. Pierwsza nie przyniosła rozstrzygnięcia. W drugiej bliski przechylenia szali zwycięstwa na korzyść Bruins był Jaromir Jagr. Znakomity Czech trafił jednak w słupek. Także w trzeciej dogrywce goście mieli znakomitą okazję, której nie wykorzystał Kaspars Daugavins.

Niewykorzystane sytuacje się mszczą i przekonali się o tym hokeiści z Bostonu. W 13. minucie trzeciej dogrywki Raska pokonał Andrew Shaw zostając bohaterem spotkania.

Mnóstwo pracy mieli obaj bramkarze. Rask obronił aż 59 strzałów rywali. Golkiper Blackhawks Corey Crawford niewiele mniej - 51.

Drugie spotkanie finałowe odbędzie się 15 czerwca również w Chicago.

Chicago Blackhawks - Boston Bruins 4-3 (0-1, 1-1, 2-1, 0-0, 0-0, 1-0) po trzech dogrywkach

Stan rywalizacji do czterech zwycięstw 1-0 dla Blackhawks.

Bramki: 0-1 Lucic (13.11), 0-2 Lucic (20.51), 1-2 Saad (23.08), 1-3 Bergeron (46.09 w przewadze), 2-3 Bolland (48.00), 3-3 Oduya (52.14), 4-3 Shaw (12.08 trzeciej dogrywki)