Reklama

Reklama

NHL. Chicago Blackhawks - New York Rangers 6-3

Bardzo ciekawy przebieg miał środowy mecz Chicago Blackhawks - New York Rangers w hokejowej lidze NHL. "Czarne Jastrzębie" wygrały 6-3 i przerwały serię rywali, którzy triumfowali w sześciu ostatnich spotkaniach.

Bohaterem meczu był Artiom Anisimow. Rosyjski hokeista ustrzelił pierwszego hat-tricka w swojej karierze w najlepszej hokejowej lidze świata.

Nowojorczycy rozpoczęli dobrze i w połowie pierwszej tercji objęli prowadzenie, które utrzymali aż do ostatniej minuty drugiej części.

Gospodarze zawdzięczają zwycięstwo kapitalnej grze na początku trzeciej tercji. W 42. minucie gole zdobyli Anisimow i John Hayden, a cztery minuty później Anisimow strzelił swojego drugiego gola i było już 4-1 dla Chicago.

Reklama

Rangersi nie poddali się i dzięki trafieniom Kevina Hayesa i Ricka Nasha złapali kontakt, ale rywale wypunktowali ich w ostatnich minutach.

- Podobało mi się tempo, w jakim graliśmy. Kiedy walczymy właśnie tak, że mamy pięciu zawodników w ofensywie, jest sporo ruchu w tercji rywali - skomentował trener Blackhawks Joel Quenneville.

Wyniki środowych meczów hokejowej ligi NHL:

Anaheim Ducks - Boston Bruins              4-2

Chicago Blackhawks - New York Rangers      6-3

Detroit Red Wings - Calgary Flames         8-2

MZ

Tabele NHL

Atlantic DivisionAtlantic DivisionAtlantic Division
1.6340-246
2.7315-253
3.8287-233
4.5255-220
Zobacz pełną tabelę

Reklama

Reklama

Reklama