NHL: Carolina Hurricanes - Chicago Blackhawks 5-0

Hokeiści Carolina Hurricanes wysoko pokonali obrońców Pucharu Stanleya Chicago Blackhawks 5-0 we wtorkowym meczu NHL.

Gospodarze świetnie rozpoczęli mecz - już w 3. minucie zamknęli rywali w zamku i Jeff Skinner strzałem z bliska dał im prowadzenie. "Czarnym Jastrzębiom" brakowało sił i byli tłem dla rywali. Jeszcze w pierwszej tercji stracili kolejne dwa gole, a w 33. minucie przegrywali już pięcioma.

O przewadze Carolina Hurricanes świadczy statystyka strzałów 40-26 (w pierwszej tercji aż 16-6).

W obecnym sezonie zespół z Chicago jeszcze nie doznał takiego lania.

Trener Joel Quenneville krótko podsumował spotkanie. "Od początku było widać, że mieliśmy wielkie problemy. Przegraliśmy każde starcie o krążek, każdy sprint. Nie ma niczego pozytywnego poza faktem, że mecz już się skończył" - przyznał.

Jego zawodnicy tłumaczyli, że są zmęczeni. Rozegrali już 53 mecze, z których cztery w ciągu ostatnich sześciu dni. Teraz będą mieli okazję zregenerować siły, bo po przerwie na Mecz Gwiazd (31 stycznia w Nashville) wrócą do gry dopiero 2 lutego.