Reklama

Reklama

NHL. Capitals lepsi od Bruins w meczu na szczycie East Division, powrót Chary

​Hokeiści Wahington Capitals po rzutach karnych pokonali na wyjeździe Boston Bruins 2-1 w meczu na szczycie East Division w NHL.

Decydującą bramkę w pierwszej serii rzutów karnych zdobył Jakub Vrana. Wcześniej gola dla zespołu gości zdobył Lars Eller, a dla gospodarzy trafił David Pastrnak.

Reklama

Bardzo dobrze spisywał się bramkarz Bruins Tuukka Rask, który dwukrotnie w dogrywce ratował swój zespół przed wydawałoby się nieuchronną stratą gola. W sumie zanotował 27 skutecznych interwencji. Golkiper Capitals Vitek Vaneček 18 razy odbijał krążek, w tym w pierwszej serii rzutów karnych, przesądzając o sukcesie swojego zespołu. To był czwarty z rzędu wygrany mecz hokeistów z Waszyngtonu, którzy zajmują pierwsze miejsce w tabeli East Divison. Bruins plasują się na trzeciej pozycji.

Wydarzeniem dnia był powrót do Bostonu wieloletniego kapitana Bruins, blisko 44-letniego Słowaka Zdeno Chary, który przed sezonem podpisał roczny kontrakt z Capitals.

- Chłopaki ciężko dziś pracowali dla Z. Jestem bardzo szczęśliwy, że mogliśmy przyjechać do Bostonu i wygrać dla niego - powiedział trener Capitals Peter Laviolette, który cieszył się z 650. zwycięstwa w karierze.

- Szczerze mówiąc, myślałem, że gramy w fazie play-off, bo taka była intensywność tego meczu - dodał napastnik Capitals Jewgienij Kuzniecow.

Chara grał w Bruins w latach 2006-2020, a w 2011 roku zdobył z tym zespołem Puchar Stanleya.

Wyniki środowych meczów NHL:

Boston Bruins - Washington Capitals 1-2 (po karnych) 

Edmonton Oilers - Toronto Maple Leafs 1-6 

Anaheim Ducks - St. Louis Blues 2-3 

Los Angeles Kings - Arizona Coyotes 2-3 

Vegas Golden Knights - Minnesota Wild 5-1 

San Jose Sharks - Colorado Avalanche 0-4

Tabele NHL

East Division
1.Washington Capitals2611413812556
2.New York Islanders261141229656
3.Pittsburgh Penguins2613214111654
4.Boston Bruins211061069348
5.New York Rangers1916513110943
6.Philadelphia Flyers1815611614142
7.New Jersey Devils1419610112734
8.Buffalo Sabres92569314124
West Division
1.Colorado Avalanche27941429558
2.Vegas Golden Knights261121279254
3.Minnesota Wild2413211710650
4.Arizona Coyotes1917511412943
5.St. Louis Blues1816611612642
6.San Jose Sharks1817411112940
7.Los Angeles Kings1518610611536
8.Anaheim Ducks122279213331
North Division
1.Toronto Maple Leafs2710313310057
2.Edmonton Oilers2514213411552
3.Winnipeg Jets2413312910951
4.Montreal Canadiens1711911810343
5.Vancouver Canucks1618310012035
6.Calgary Flames1621310312435
7.Ottawa Senators1324410715330
Central Division
1.Carolina Hurricanes27931289457
2.Tampa Bay Lightning2711213810156
3.Florida Panthers2611413211156
4.Nashville Predators2218110911645
5.Chicago Blackhawks1818511412941
6.Dallas Stars14141010510038
7.Columbus Blue Jackets1519810613738
8.Detroit Red Wings132369113532
Dowiedz się więcej na temat: Washington Capitals | Boston Bruins | Zdeno Chara

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś w Interii

Raporty specjalne

Rekomendacje