NHL. Buffalo Sabres zakończyli niechlubną serię porażek

​Hokeiści Buffalo Sabres wygrali u siebie z ekipą Philadelphia Flyers 6-1, przerywając rekordową serię 18 porażek w NHL. Na zwycięstwo czekali od 23 lutego.

Sabres po raz drugi w ciągu kilku dni spotkali się z Flyers. Blisko wygranej byli już dwa dni wcześniej, jednak wówczas ulegli po dogrywce 3-4, choć po dwóch tercjach prowadzili 3-0.

Tym razem spisali się znacznie lepiej. Po dwóch tercjach było 4-1, a w trzeciej strzelili kolejne dwa gole.

Dwa trafienia zaliczył Brandon Montour (oba w końcówce spotkania, w odstępie 37 sekund). Ten wieczór zapamięta również Steven Fogarty, który strzelił swojego pierwszego gola w NHL i dodał asystę.

- Nie ma wątpliwości, że ważne było, aby zostawić tę serię za sobą i każdy mógł ruszyć do przodu. Absolutnie musieliśmy to zablokować - przyznał trener Sabres Don Granato.

Osiemnaście kolejnych porażek było najdłuższą tak niechlubną serią w NHL od wprowadzenia rzutów karnych, czyli sezonu 2005/06.

Poprzednie zwycięstwo "Szable" odniosły 23 lutego (4-1 nad New Jersey Devils). Łącznie ich dorobek wynosi obecnie siedem wygranych w 35 meczach.

2.Vegas Golden Knights261121279254
3.Minnesota Wild2413211710650