NHL: Braterski pojedynek dla Panthers

Obrońca Florida Panthers, Mathieu Biron został pierwszym od 23 lat hokeistą ligi NHL, który strzelił bramkę swojemu bratu. W Sunrise na Florydzie "Pantery" pokonały Buffolo Sabres 2:1, a 23-letni Mathieu w 19. minucie pierwszej tercji pokonał bramkarza gości. Był nim o trzy lata starszy jego brat Martin.

5 listopada 1980 roku podobnym wyczynem popisał się Phil Esposito (New York Rangers), który strzelił gola swojemu bratu Tony'emu w meczu z Chicago Blackhawks.

Bramka Birona była jego pierwszym trafieniem w tym sezonie oraz szóstym w rozpoczętej w 1999 roku karierze w NHL.

Martin Biron zakończył mecz mając na koncie 22 obronione strzały. Lepszym bilansem popisał się Roberto Lungo, który skutecznie interweniował 36 razy broniąc uderzenia na bramkę Panthers.

W Detroit atak złożony z Jaromira Jagra, Roberta Langa i Dainiusa Zubrusa zdobył 8 punktów i walnie przyczynił się do zwycięstwa Washington Capitals nad Red Wings 4:1. Dobry występ zanotował bramkarz przyjezdnych, Rastislav Stana, który w pierwszym występie w NHL zanotował aż 38 udanych interwencji.

Jagr i Lang zakończyli spotkanie mając na swoim koncie po bramce i dwóch asystach, a Zubrus - bramkę i asystę. Czwartego gola zdobył Petr Bonda, a Sergiej Gonczar dwukrotnie asystował. Dla gospodarzy honorowe trafienie uzyskał Kris Draper.