NHL: Boston Bruins wygrali czwarty mecz z rzędu

Hokeiści Boston Bruins pokonali w TD Garden Arena Edmonton Oilers 6-3. W ten sposób tegoroczni zdobywcy Pucharu Stanleya odnieśli siódme zwycięstwo w sezonie ligi NHL, a czwarte z rzędu. Ponieśli dotychczas też siedem porażek.

"Niedźwiadki" słabo rozpoczęły sezon i długo zamykały tabelę Northeast Division. Obecnie, z dorobkiem 14 punktów, są przedostatnie. O punkt przed nimi znajdują się Ottawa Senators.

Natomiast Oilers, którzy od 2006 roku nie zdołali się zakwalifikować do fazy play off, prowadzą w Northwest Division - 20 pkt, zaś w konferencji Zachodniej zajmują trzecie miejsce.

Hokeiści Bruins prowadzili 2-0 po golach Johnny'ego Boychuka i Jordana Carona, zanim do wyrównania doprowadzili jeszcze przed końcem pierwszej tercji Ryan Smyth i Ryan Nugent-Hopkins. Po drugiej Bruins wygrywali 4-2 dzięki Bradowi Marchandowi i Tylerowi Seguinowi.

W ostatniej części gry najpierw trafił ponownie Smith, na 4-3, ale później do głosu doszli ponownie gospodarze, a zwieńczeniem ich lepszej gry były trafienia Milana Lucica i drugie Marchanda.

Blues przegrali w St. Louis z Toronto Maple Leafs 2-3. Dopiero w rzutach karnych wygraną kanadyjskiej drużynie zapewnił Phil Kessel, który z dorobkiem 23 punktów prowadzi w klasyfikacji najskuteczniejszych graczy NHL, a także wśród najlepszych strzelców - 12 bramek.

W trzech seriach karnych trzy udane interwencje odnotował Ben Scrivens, a w całym meczu powstrzymał 38 ataków rywali. Pokonać go zdołali Jason Arnott i Patrik Berglund. Jaroslav Halak z Maple Leafs skapitulował przy strzałach Johna-Michaela Lilesa i Kessela, który wykorzystał okres gry w liczebnej przewadze.

Gwiazdą wieczoru w Winnipeg był Kris Versteeg, który zdobył trzy gole i raz asystował, przyczyniając się do wyjazdowego zwycięstwa Florida Panthers nad Jets 5-2. Na listę strzelców w szeregach gości, którzy po dwóch tercjach prowadzili już 4-0, wpisali się także Jason Garrison i Mike Santorelli. Trzykrotnie krążek kolegom podawał Brian Campbell.

Gole dla Jets zdobyli w ostatniej części gry Tim Stapleton i Andrew Ladd.