NHL: Boston Bruins gromią "Płomienie", Clinton podziwiał Rangersów

Obrońcy Pucharu Stanleya, Boston Bruins znokautowali Calgary Flames 9-0. Spośród czwartkowych meczów NHL o wiele ciekawiej było w Nowym Jorku, gdzie w Madison Square Garden, Rangersi, po dogrywce, pokonali Florida Panthers 3-2.

Gola na wagę zwycięstwa Rangersów zdobył Słowak Marian Gaborik, który po kontrze Dereka Stepana wypalił z klepy w lewy róg i Scott Clemmensen w bramce "Panter" nie sięgnął krążka. Amerykański golkiper i tak zaliczył niezły występ broniąc 38 strzałów.

Do dogrywki doprowadził po indywidualnej akcji i przepięknym strzale z nadgarstka w okienko krótkiego rogu Mike Santorelli.

Trafienie Gaborika i popisy pozostałych hokeistów podziwiał i oklaskiwał były prezydent USA, Bill Clinton, który kibicuje Rangersom. Kamery wychwyciły go nawet w momencie, gdy po złapaniu rzuconego przez obsługę lodowiska w przerwie reklamowej prezentu zasalutował w podzięce.

Amerykańskie media podkreślają, że w odróżnieniu od Clintona, obecny prezydent Barack Obama nie wybrał się ani raz na mecz Washington Capitals.

Zobacz jak Bil Clinton zasalutował na meczu Rangersów:

Zobacz skrót meczu New York Rangers - Florida Panthers:

Efektowne zwycięstwo odnieśli hokeiści Boston Bruins, pokonując przed własną widownią Calgary Flames 9-0. Jest to 26. zwycięstwo w sezonie ligi NHL "Niedźwiadków", które w czerwcu zdobyły Puchar Stanleya. Z 53 pkt. prowadzą w Northeast Division. Po dwie bramki i jednej asyście uzyskali w tym meczu Nathan Horton i Patrice Bergeron. Oprócz nich na listę strzelców wpisali się Tyler Seguin, Milan Lucic, David Krejci, Chris Kelly oraz Daniel Paille.

Trzeci raz, w czterech ostatnich występach - a jedenasty w karierze - jako niepokonany zszedł z lodu Tukka Rask, powstrzymując wcześniej wszystkie 25 ataków rywali. W bramce rywali, w 25. minucie, doszło do zmiany, bowiem Lelanda Irvinga zmienił Miikka Kiprusoff.

Bruins wygrali po raz dziewiąty w ostatnich dziesięciu meczach, w których trafiali 49 razy, a stracili tylko 13 goli. To było ich drugie z rzędu efektowne zwycięstwo przed własną widownią, bowiem wcześniej pokonali u siebie Florida Panthers 8-0.

W Toronto po raz drugi w karierze krążka do siatki nie puścił Jonas Gustavsson, który broniąc 24 strzały rywali przyczynił się do wygranej miejscowych Maple Leafs z Winnipeg Jets 4-0. Poprzednio udało mu się to w grudniu 2009 roku, gdy debiutował na lodowiskach NHL. Między tymi występami rozegrał 65 meczów.

W szeregach "Klonowych Liści" celne strzały oddali kolejno: Phil Kessel, Tim Connolly, Michaił Grabowski i Clarke MacArthur.

W San Jose, gdzie zespół Sharks pokonał 2-1 Columbus Blue Jackets, 500. mecz w barwach gospodarzy uczcił Joe Thornton, uzyskując decydującą bramkę w drugiej tercji. Wcześniej trafili o siatki jego kolega z zespołu Ryane Clowe oraz wśród graczy przyjezdnych Vinny Prospal.

1. Vancouver    25 13 3   134 99  53
2. Minnesota    21 14 6   95  98  48