NHL. Boston Bruins - Florida Panthers 4-5 po karnych

Hokeiści Florida Panthers po dwóch tercjach przegrywali z Boston Bruins 0-4, ale w ostatniej zdołali odrobić straty i ostatecznie wygrali 5-4 (po karnych) we wtorkowym meczu ligi NHL.

Między 32. a 40. minutą zawodnicy "Niedźwiadków" zdobyli aż cztery gole, a kolejno na listę strzelców wpisali się: David Pastrnak, Joakim Nordstroem, Anders Bjork i Zdeno Chara.

Wydawało się, że losy spotkania zostały rozstrzygnięte i ekipa Bruins przerwie serię trzech porażek. Tymczasem w trzeciej tercji goście wzięli się ostro do pracy. Sygnał do ataku dał Aaron Ekblad, który zdobył gola w 50. sekundzie. Po nim trafiali Frank Vatrano (46.), Mike Hoffman (50.) i Keith Yandle (59.). W dogrywce bramek nie było, zaś w serii karnych o sukcesie "Panter" przesądził Hoffman.

- Nikt nie chce przegrywać 0-4, zwłaszcza gdy zostaje jedna część do rozegrania. Na szczęście trzymaliśmy się razem i wspólnymi siłami próbowaliśmy odrobić straty - stwierdził Hoffman.

W zespole Panthers trzy asysty zanotował Jonathan Huberdeau. Dla trenera Joela Quenneville'a to było 899. zwycięstwo w karierze. Po drugiej odsłonie podjął kluczową decyzję, jaką była zmiana bramkarza - na lodowisku pojawił się Sam Montembeault i obronił wszystkie 15 strzałów, w tym sześć w dodatkowym czasie rywalizacji.

Ciekawa końcówka miała miejsce także w spotkaniu Montreal Canadiens z Columbus Blue Jackets. Przyjezdni dwukrotnie obejmowali prowadzenie, w tym 2-1 w 59. minucie po golu Zacha Werenskiego. Tymczasem na 41 sekund przed końcową syreną do remisu doprowadził Tomas Tatar. W dogrywce wynik się nie zmienił, a w karnych bramkę dla Canadiens uzyskał Jonathan Drouin.