Reklama

Reklama

NHL: Anaheim Ducks - Nashville Predators 4-2

Hokeiści Anaheim Ducks po pełnym dramaturgii boju pokonali Nashville Predators 4-2 w meczu na szczycie Konferencji Zachodniej ligi NHL. Goście prowadzili 2-0 po dwóch tercjach, ale w trzeciej "Kaczory" zdobyły cztery gole!

W wyrównanej pierwszej tercji gole nie padły, a po przerwie sytuację zdominowali goście. W drugiej tercji oddali 15 celnych strzałów, co przełożyło się na dwa gole. Już na początku Taylor Back i Gabriel Bourque wyprowadzili popisową kontrę, a pięć minut później Predators wykorzystali przewagę liczebną i po strzale Romana Josiego oraz rykoszecie, krążek po raz drugi wpadł do bramki miejscowych.

Tymczasem hokeiści Anaheim Ducks praktycznie nie istnieli w ofensywie - oddali tylko trzy celne strzały.

"Druga tercja... taka druga tercja, jak dziś w naszym wykonaniu to odpowiedź na pytanie, dlaczego trenerzy nie mają włosów na głowie" - żartował po meczu Bruce Boudreau, łysy trener Anaheim Ducks.

Reklama

Jego zespół potrafił jednak wrócić do gry i trzecia tercja wyglądała zupełnie inaczej. To goście bronili się, ale już po dwóch minutach rywale strzelili kontaktowego gola.

Kluczowe dla losów spotkania były dwa trafienia Kyle'a Palmieriego i Nate'a Thompsona w odstępie 35 sekund w 50. minucie.

"Kaczory" postawiły kropkę nad "i" pięć minut przed końcem, gdy Cam Fowler huknął z niebieskiej i pokonał zasłoniętego Pekka Rinne.

Wyniki niedzielnych meczów w hokejowej lidze NHL:

New York Rangers - Florida Panthers         2-1

Columbus Blue Jackets - Carolina Hurricanes 2-3

Dallas Stars - St. Louis Blues              0-3

Anaheim Ducks - Nashville Predators         4-2

Pittsburgh Penguins - Detroit Red Wings     1-5

Washington Capitals - Boston Bruins         2-0

Ottawa Senators - Philadelphia Flyers       2-1 (po karnych)

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL