NHL: 42-letni Jaromir Jagr strzelił zwycięskiego gola w dogrywce

Jaromir Jagr po raz kolejny został bohaterem meczu - jego gol w 4. minucie dogrywki dał zwycięstwo New Jersey Devils z Ottawa Senators 3-2 w sobotnim meczu ligi NHL.

W rozgrywkach NHL 42-letni Jagr zdobył już 707 bramek, a w klasyfikacji wszech czasów wciąż zajmuje siódme miejsce. Brakuje mu jednak już tylko jednego gola do szóstego Mike'a Gartnera. Liderem jest legendarny Wayne Gretzky (obaj Kanada) - 894 trafień.

- Czuję się najlepiej biorąc pod uwagę ostatnie 10 lat - powiedział urodzony 15 lutego 1972 roku Jagr, który w poprzednich ośmiu spotkaniach ligowych zdobył sześć punktów za dwie bramki i cztery asysty.

W sobotę błysnął też 30-letni Duńczyk Frans Nielsen, który w 10 minut skompletował hat-tricka, a jego drużyna New York Islanders wygrała z Dallas Stars 7-5.

W obecnym sezonie ligi NHL nie ma już klubów bez porażki w regulaminowym czasie gry (nie licząc po dogrywce lub karnych - za jeden punkt), bowiem hokeiści Nashville Predators ulegli Pittsburgh Penguins 0-3. Najlepszy na tafli był Sidney Crosby, który strzelił gola i miał dwie asysty.