NHL: 12. zwycięstwo z rzędu Chicago Blackhawks. 30. gol Kane'a

Patrick Kane strzelił 30. gola w sezonie i wyrównał swój rekord, a jego Chicago Blackhawks odnieśli 12. zwycięstwo z rzędu. We wtorkowym meczu NHL pokonali na wyjeździe Nashville Predators 4-1.

Prowadzenie gościom dał Artiom Anisimow zaledwie 22 sekundy przed końcem pierwszej tercji. Na 2-0 podwyższył Richard Panik i choć szybko kontaktowego gola strzelił Ryan Ellis, to już po 60 sekundach odpowiedział Patrick Kane. Wynik strzałem do pustej bramki ustalił Andrew Desjardins w ostatniej minucie spotkania.

Najwyższe noty zdobyli Antiom Panarin (dwie asysty) i Kane, który wyrównał swój strzelecki rekord. As "Czarnych Jastrzębi" zdobył 30 goli w sezonie 2009/2010, ale wówczas potrzebował na to 82 meczów. W tym sezonie zdobył 30 bramek w zaledwie 49 spotkaniach. Do tego ma 41 asyst.

Kane wychwalał z kolei bramkarza Coreya Crawforda. - Jest wspaniały, a w niektórych spotkaniach jest wprost nie do pokonania. Uważam, że jest niedoceniany w gronie ligowych bramkarzy.

Aż dziesięć goli oglądali fani podczas meczu Tampa Bay Lightnig - Edmonton Oilers. "Nafciarze" trzykrotnie wyrównywali, ale gospodarze wygrali 6-4 i odnieśli już szóste kolejne zwycięstwo.

Rzadką sztuką popisał się Jewgienij Kuźniecow. Hokeista Washington Capitals asystował przy czterech z sześciu goli Washington Capitals w wyjazdowym meczu z Columbus Blue Jackets (6-3).