New York Islanders wygrali z Chicago Blackhawks

Sensacją zakończył się mecz w NHL pomiędzy New York Islanders a Chicago Blackhawks. Hokeiści z Nowego Jorku pokonali po dogrywce obrońców mistrzowskiego tytułu 3-2 i odnieśli trzecie z rzędu zwycięstwo.

"Wyspiarze" są nadal są najsłabszym klubem w dywizji Metropolitan, a w tabeli dywizji wschodniej zajmują przedostatnie miejsce. Blackhawks mają na koncie 64 punkty i przewodzą w dywizji zachodniej, jak i są najlepszą drużyną w całej lidze.

Islanders po 29. minutach prowadzili 2-0. Pierwszego gola dla gospodarzy strzelił Casey Cizikas, a wynik podwyższył Thomas Vanek. "Czarne Jastrzębie" były jednak w stanie doprowadzić do remisu. W 39. minucie Brent Seabrook wykorzystał okres gry w przewadze, a już w 42. było 2-2 po trafieniu Bena Smitha.

Zwycięstwo "Wyspiarzom" zapewnił w 58. sekundzie dogrywki Kyle Okposo, który w czwartek zaliczył również asystę. Ta bramka być może choć trochę osłodziła mu fakt, że dzień wcześniej został pominięty w nominacjach do hokejowej kadry Stanów Zjednoczonych na igrzyska olimpijskie w Soczi.