Reklama

Reklama

Najlepszy zespół przegrał w pierwszym meczu play-off

Hokeiści Florida Panthers, najlepszej drużyny sezonu zasadniczego NHL, od porażki rozpoczęli rywalizację w tegorocznym play-off. We wtorek przegrali z Washington Capitals 2-4.

Hokeiści Florida Panthers przed rundą play-off zapewnili sobie miano zwycięzcy sezonu zasadniczego 2021/22 NHL. Po raz pierwszy w historii zdobyli Presidents' Trophy, czyli nagrodę dla najlepszej drużyny rozgrywek regularnych.

We wtorek po drugiej tercji zespół z Florydy prowadził nawet 2-1, ale w trzeciej rywale strzelili trzy bramki nie tracąc ani jednej i wygrali mecz 4-2.

Trzecia tercja była popisem zespołu rywali. Na 2-2 wyrównał Jewgienij Kuzniecow, do stanu 3-2 doprowadził T.J. Oshie, a jako ostatni do pustej bramki, na niespełna pół minuty przed końcem meczu, trafił Lars Eller.

Reklama

NHL. Dogrywka w Nowym Jorku

W drugim meczu Konferencji Wschodniej New York Rangers po dogrywce ulegli 3-4 Pittsburgh Penguins. W Madison Square Garden w Nowym Jorku gospodarzy pogrążył Jewgenij Malkin strzelając na 4-3 w szóstej minucie dogrywki. Ale najlepszym na lodowisku był bramkarz Rangersów Igor Szesterkin, który obronił 79 strzałów.

W meczu Konferencji Zachodniej Colorado Avalanche rozbiło Nashville Predators 7-2. Już po pierwszej tercji gospodarze prowadzili 5-0, doskonałą formę prezentował Nathan MacKinnon, strzelec dwóch bramek.

W drugiej i trzeciej tercji na Ball Arena w Denver gospodarze bez problemów utrzymali przewagę i wygrali zasłużenie 

Wyniki wtorkowych meczów pierwszej rundy play-off:

Konferencja Wschodnia

Florida Panthers - Washington Capitals 2-4 (stan rywalizacji do czterech zwycięstw: 1-0 dla Washington)

New York Rangers - Pittsburgh Penguins 3-4 (po dogrywce) (stan rywalizacji do czterech zwycięstw: 1-0 dla Pittsburgh)

Konferencja Zachodnia

Colorado Avalanche - Nashville Predators 7-2 (stan rywalizacji do czterech zwycięstw: 1-0 dla Colorado)

Calgary Flames - Dallas Stars 1-0

(stan rywalizacji do czterech zwycięstw: 1-0 dla Calgary)

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy