Montreal Canadiens wyrównali klubowy rekord

Świetnie wystartowały do sezonu NHL zespoły Montreal Canadiens, Nashville Predators, San Jose Sharks czy Detroit Red Wings, które wciąż mają na swoim koncie komplety punktów.

We wtorek Canadiens pokonali na wyjeździe Pittsburgh Penguins 3-2, odnosząc już czwarte zwycięstwo w rozgrywkach, czym wyrównali klubowy rekord. Wcześniej ekipa z Montrealu tak dobrze sezon rozpoczęła w 1977 roku.

Dwie bramki dla przyjezdnych zdobył Max Pacioretty (szósta i 28. minuta w przewadze), a zwycięskiego gola strzelił Tomasz Fleischmann w 46. minucie.

Z kolei trafienia dla Penguins, którzy tak słabo sezonu nie zaczęli od rozgrywek 2005/06, premierowych w zawodowej karierze Sidneya Crosby'ego, kiedy przegrali dziewięć pierwszych meczów, zaliczyli Beau Bennett w 26. minucie i Kris Letang w 31.

W końcówce bardzo dobrze w bramce Canadiens spisał się Carey Price, który w sumie obronił 31 strzałów.