Montreal Canadiens przegrali po dziewięciu zwycięstwach z rzędu

Hokeiści Montreal Canadiens doznali pierwszej porażki w sezonie NHL. Po dziewięciu zwycięstwach z rzędu, we wtorek ulegli na wyjeździe Vancouver Canucks 1-5.

Żadnej drużynie nie udało się jeszcze wygrać 10 pierwszych meczów w regulaminowym czasie gry. Po 10 zwycięstw odnotowali w 1993 roku Toronto Maple Leafs i w 2006 Buffalo Sabres, ale w niektórych spotkaniach potrzebowali do tego dogrywki.

Szybko okazało się, że i Canadiens nie będzie dane tego dokonać. Już w trzeciej minucie prowadzenie Canucks dał Jared McCann, a przed końcem pierwszej tercji gole dla gospodarzy zdobyli jeszcze Włoch Luca Sbisa i ponownie McCann.

Kolejne bramki padły dopiero w trzeciej części gry. Najpierw dla gości trafił Torrey Mitchell, a potem zwycięstwo Canucks przypieczętowali Czech Radim Vrbata i Derek Dorsett.

- To inni dużo mówili o naszej serii. My o niej nie myśleliśmy. Mieliśmy świetny start, a teraz zwyczajnie jesteśmy niezadowoleni z porażki. Jesteś tak dobry, jak twój ostatni mecz, a my byliśmy po prostu słabi - przyznał kapitan Canadiens Max Pacioretty.