Montreal Canadiens kontynuują fantastyczny początek sezonu

Hokeiści Montreal Canadiens odnieśli szóste zwycięstwo w sezonie NHL pokonując Detroit Red Wings 4-1. Kanadyjski zespół nie stracił jeszcze punktu i ma najlepszy bilans w całej lidze.

Tak dobrze Canadiens nie wystartowali od sezonu 1977/78, kiedy po sześciu meczach mieli pięć wygranych i jeden remis.

Spotkanie w Montrealu lepiej zaczęli goście. W 25. prowadzenie dla nich zdobył Dylan Larkin.

Potem do siatki trafiali już tylko gospodarze. Jeszcze w drugiej tercji (28. minuta) wyrównał Brenda Gallagher. W 47. minucie gola strzelił Jeff Petry (oba w przewadze), a następne padły już w końcówce meczu.

W 58. minucie bramkę na 3-1 zdobył Tomasz Plekanec, a wynik spotkania ustalił Brian Flynn na sekundę przed końcem meczu (do pustej bramki).

Bramkarz Canadiens Carey Price obronił 21 strzałów, natomiast jego vis-a-vis Petr Mrazek aż 37, ale to nie wystarczyło do osiągnięcia korzystnego rezultatu.

Najbardziej zacięte było spotkanie w Ottawie, gdzie miejscowi Senators przegrali po rzutach karnych z Nashville Predators 3-4.

Broniący mistrzowskiego tytułu Chicago Blackhawks pokonali Columbus Blue Jackets 4-1. To ich trzecia wygrana w sześciu meczach.