Los Angeles Kings z serią siedmiu wygranych w NHL

Hokeiści Los Angeles Kings notują znakomitą serię w NHL. Ostatniej nocy wygrali siódmy mecz z rzędu, pokonując u siebie 4-3 Ottawa Senators. Kings awansowali na pozycję lidera Konferencji Zachodniej.

Senators trzykrotnie w tym meczu doprowadzali do remisu, ale losów spotkania nie zdołali odwrócić. Każda tercja miała dokładnie taki sam przebieg. Najpierw gola zdobywali Kings, a następnie trafiali goście.

Do stanu 3-3 kanadyjski zespół doprowadził za sprawą Ryana Dzingela, gdy do końca regulaminowego czasu gry pozostawało 8,5 sekundy. Dogrywka trwała jednak tylko 32 s, a wygraną "Królom" zapewnił Drew Doughty.

Na Wschodzie najlepsza jest ekipa Tampa Bay Lightning. "Błyskawice" bez większych problemów pokonały u siebie Colorado Avalanche 5-2, a najlepszym zawodnikiem meczu wybrano Stevena Stamkosa. Kapitan gospodarzy zdobył bramkę i miał dwie asysty.

- Taki występ zwiększa pewność siebie. Choć słabsze okresy nie frustrują mnie już tak, jak kiedyś, to zawsze dobrze jest czuć, że jest się w formie - powiedział Stamkos, który w ośmiu wcześniejszych meczach łącznie uzbierał gola i dwie asysty.

27-latek w tym sezonie uzyskał 12 goli i 29 asyst. 41 punktów daje mu pierwsze miejsce w klasyfikacji kanadyjskiej. O jeden mniej ma jego kolega z drużyny Nikita Kuczerow (19+21).