Liga NHL - po osiem goli Jets i Ducks, awans Lightning

Hokeiści Winnipeg Jets na wyjeździe wygrali z Carolina Hurricanes 8-1, a Anaheim Ducks u siebie pokonali Montreal Canadiens 8-2 w piątkowych meczach ligi NHL. Jako pierwsi awans do play off, mimo że tego dnia nie grali, zapewnili sobie hokeiści Tampa Bay Lightning.

Po 10 minutach zespół Jets prowadził 3-0, a po pierwszej tercji 4-0. W kolejnych odsłonach zespół z Winnipeg powiększał przewagę. Dwie bramki zdobył Andrew Copp, a na listę strzelców wpisał się jeszcze jego sześciu kolegów. Honorowego gola dla Hurricanes uzyskał Greg McKegg w 50. minucie, przy stanie 0-5.

Również osiem bramek zaaplikowali rywalom zawodnicy Ducks, mimo że sami mieli 29 uderzeń, a Canadiens 37. Autorem dwóch trafień dla triumfatorów był Adam Henrique.

Po 30 minutach goście z Montrealu przegrywali 2-3, ale później stracili pięć goli, w tym trzy w ostatnich sześciu minutach spotkania.

W innym meczu broniący tytułu Washington Capitals zwyciężyli New Jersey Devils 3-0, a bramki strzelali: Andre Burakovsky, Nicklas Backstroem i Lars Eller.

W ostatnim piątkowym spotkaniu hokeiści Florida Panthers wygrali z Minnesota Wild 6-2. Aleksander Barkov zapisał na koncie aż pięć asyst.

Tego dnia nie grał najlepsze obecnie zespół ligi NHL Tampa Bay Lightning (106 punktów), ale już zapewnił sobie prawo występu w rundzie play off. W Konferencji Wschodniej wyprzedza aż o 15 "oczek" Boston Bruins. Na Zachodzie liderem jest Calgary Flames - 89 pkt.

X - zapewniony awans do play off

W tabelach kolejno: zwycięstwa, porażki, porażki po dogrywce lub karnych (za jeden punkt), bramki zdobyte i stracone, punkty.

Dowiedz się więcej na temat: Winnipeg Jets