Reklama

Reklama

Las Vegas i Quebec chcą dołączyć do NHL

Las Vegas i Quebec chcą dołączyć do hokejowej NHL. Oba miasta złożyły aplikacje o przyznanie koncesji, ale władze ligi nie są jeszcze gotowe do podjęcia decyzji - oświadczył na konferencji prasowej w Nashville komisarz Gary Bettman.

Las Vegas nigdy nie miało drużyny w żadnej zawodowej lidze północnoamerykańskiej, natomiast w Quebec przez 16 lat występowali hokeiści Nordiques, którzy w 1995 roku przenieśli się do Denver, zmieniając nazwę na Colorado Avalanche.

Bettman zasugerował, że rozszerzenie ligi mogłoby nastąpić najwcześniej w sezonie 2017/18, a nowe kluby musiałyby się liczyć z wniesieniem specjalnej opłaty w wysokości 500 mln dolarów. Poprzednio opłata wynosiła 80 mln dolarów, gdy w 2000 roku do NHL dołączyły Columbus Blue Jackets oraz Minnesota Wild. Od tego czasu liga składa się z 30 zespołów.

Reklama

W niedzielę w Nashville zostanie rozegrany Mecz Gwiazd NHL między drużynami Wschodu i Zachodu. 

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy