Kolejna bójka Oliwy

Hokeiści Calgary Flames pokonali w Comubus tamtejszych Blue Jackets 2:1 odnosząc tym samym trzecie zwycięstwo z rzędu.

O pokonaniu Jackets zadecydowała zdobyta w osłabieniu bramka Matthew Lombardiego, a także świetna postawa w bramce Mikki Kprusoffa, który obronił 34 strzały oraz nie dał się pokonać aż przez 13 okresów gry w przewadze gospodarzy. Bramkę dla Flames zdobył również, otwierając wynik meczu, Martin Gelinas.

Flames już po pierwszej tercji prowadzili 2:0. Dla Jackets, którzy przegrali po raz czwarty z rzędu, a bez zwycięstwa pozostają od siedmiu spotkań, kontaktową bramkę zdobył na początku trzeciej tercji Rick Nash. To już 20 trafienie tego hokeisty w rozgrywkach.

Niewielki wkład w wygraną miał Krzysztof Oliwa. Polak na lodzie spędził niespełna dwie minuty, podczas których zdążył wdać się w bójkę. Oliwa na ławkę kar powędrował na pięć minut już w trzeciej minucie meczu!

Zdobywcy Pucharu Stanleya w poprzednim sezonie, hokeiści New Jersey Devils wygrali w Buffalo z zespołem Sabres 5:2. Dwa gole dla "Diabłów" uzyskał Brian Gionta (zanotował również asystę), a po jedynym Jeff Friesen, John Madden i Siergiej Brylin. W ekipie gospodarzy bramki strzelili Ales Kotalik i Adam Mair. To siódma z rzędu przegrana "Szabli". Sabres ostatnie zwycięstwo odnieśli 3 grudnia, na wyjeździe z Chicago Blackhawks (3:2).

Najlepsza drużyny Konferencji Zachodniej - Detroit Red Wings pokonała Blackhawks 3:2. Goście wygrywali od 15. minuty po trafieniu Bretta McLeana. Później trzy gole strzelili zawodnicy "Czerwonych Skrzydeł" - Ray Whitney (19.), Brendan Shanahan (34.) i Nicklas Lidstroem (54.).

W końcówce Blackhawks wycofali bramkarza Steve'a Passmore'a, wprowadzając na lodowisko dodatkowego gracza. Ten manewr taktyczny przyniósł efekt, bowiem jedenaście sekund przed końcową syreną rozmiary porażki zmniejszył Burke Henry. 24-letni Kanadyjczyk strzelił pierwszą bramkę w NHL.

Remisem 2:2 zakończyła się konfrontacja Washington Capitals (dwoma asystami czwartkowe urodziny uczcił Robert Lang) z Toronto Maple Leafs. Natomiast wygrane po 1:0 zanotowały Florida Panthers (z Dallas Stars) i finalista Pucharu Stanleya Anaheim Mighty Ducks (z Colorado Avalanche).

Zobacz wyniki ostatnich spotkań oraz strzelców bramek w NHL.