Jaromir Jagr zdobył 748. bramkę w NHL

748 bramek na lodowiskach NHL - to najnowszy bilans Jaromira Jagra. 44-letni czeski hokeista w nocy dołożył kolejne trafienie w najlepszej lidze świata.

Co? Gdzie? Kiedy? Bądź na bieżąco i sprawdź Sportowy Kalendarz!

Hokeiści Florida Panthers pokonali u siebie Montreal Canadiens 4-3. Jedną z bramek dla gospodarzy zdobył Jagr.

Jagr wpisał się na listę strzelców w 34. minucie, przy stanie... 3-0 dla Canadiens.

Łącznie w karierze Czech zgromadził 1864 pkt (748 goli i 1116 asyst) i wciąż jest trzeci w punktacji kanadyjskiej, ale strata do drugiego Kanadyjczyka Marka Messiera wynosi już tylko 23 "oczka". Zdecydowanie prowadzi inny słynny kanadyjski zawodnik Wayne Gretzky - 2857 pkt.

Na liście strzelców wszech czasów prowadzi Gretzky 894 bramki, drugi jest Gordie Howe 801, a trzeci Jagr 748.

Tuż przed zakończeniem drugiej tercji sobotniego spotkania kontaktowego gola uzyskał Fin Aleksander Barkov. Do remisu doprowadził Jonathan Huberdeau w 53. minucie, zaś o zwycięstwie "Panter" przesądził Barkov na 28 sekund przed końcową syreną.

Bramki dla przyjezdnych zdobyli: Brendan Gallagher (11.), David Desharnais (31.) i Torrey Mitchell (32.).

Jedynym graczem, który w sobotnich spotkaniach popisał się hat-trickiem był Brandon Saad z Columbus Blue Jackets. Jego drużyna wygrała na wyjeździe z Carolina Hurricanes 5:1.