Jaromir Jagr z kolejną asystą w NHL

Niespełna 45-letni Jaromir Jagr wciąż jest skuteczny z lidze NHL. Czeski hokeista Florida Panthers zaliczył asystę w przegranym 1-4 meczu z Winnipeg Jets i awansował na piąte miejsce w klasyfikacji wszech czasów.

Jagr ma na koncie już 1136 asyst.

W środowym spotkaniu Jagr (ur. 15 lutego 1972 roku) asystował przy golu Grega McKegga w 39. minucie, przy stanie 0-2. W ostatniej tercji "Pantery" straciły kolejne dwie bramki.

Z dorobkiem 1136 asyst czeski weteran zajmuje piąte miejsce w statystykach NHL, które dotychczas dzielił z Kanadyjczykiem Paulem Coffeyem. Przed Jagrem są inni zawodnicy z tego kraju - trzeci Ray Bourque ma 33 asysty więcej; liderem jest słynny Wayne Gretzky - 1963.

Gretzky prowadzi też w rankingu strzelców (894 bramki) i klasyfikacji kanadyjskiej (2857 punktów), a Jagr plasuje się odpowiednio na trzeciej (756 goli) i drugiej pozycji (1892 pkt).

W 39 występach w obecnym sezonie Jagr zapisał na koncie siedem bramek i 17 asyst.

W NHL słynny Czech rozegrał dotąd 1668 meczów - w barwach Panthers, New Jersey Devils, Boston Bruins, Dallas Stars, Philadelphia Flyers, New York Rangers, Washington Capitals i Pittsburgh Penguins. To już jego 23. sezon w tej lidze.

Drużyna Panthers przegrała pięć z ostatnich sześciu meczów i z dorobkiem 40 punktów zajmuje 11. miejsce w tabeli Konferencji Wschodniej. Na czele Columbus Blue Jackets - 58 pkt. Na zachodzie prowadzi Chicago Blackhawks - 51, a zespół Jets jest dziewiąty - 41.

W innych środowych spotkaniach ligi NHL szczególnie ciekawie było w Filadelfii, gdzie miejscowi Flyers ulegli New York Rangers 2:5. W ostatniej tercji kibice zobaczyli aż sześć goli, w tym pięć między 52. a 58. minutą.