Reklama

Reklama

Jagr ma swoje piwo w... kanadyjskim Ontario

Słynny hokeista Jaromir Jagr doczekał się swojej marki piwa w... Kanadzie. Jeden z niewielkich browarów w St. Jacobs w Ontario wyprodukował piwo pilzner nadając mu markę Jaromir Czech Jagr. Nazwa nie jest przypadkowa, bowiem właściciele browaru są fanami NHL

"Chcieliśmy stworzyć lekkie piwo, takie na przyjacielskie spotkanie na tarasie. Wybór nazwy jest zawsze najtrudniejszy, ale w tym przypadku nie było dużej dyskusji. Jesteśmy fanami NHL, pracownicy browaru grają w jednej drużynie hokejowej. Jedyną rzeczą na którą można narzekać to fakt, że nie udało się uzyskać 6,8 procent zawartości alkoholu" - powiedział jeden z właścicieli browaru.

Reklama

Firmę założyli w 2013 r. pasjonaci piwa i zespołu NHL Toronto Maple Leafs. Co ciekawe czeski hokeista, pięciokrotny olimpijczyk, nigdy w klubie z Toronto nie grał.

W minionym sezonie w barwach Florida Panthers 44-letni hokeista uzyskał 66 punktów w punktacji kanadyjskiej, na co złożyło się 27 bramek i 39 asyst. W karierze za oceanem strzelił już 749 goli, co daje mu trzecie miejsce w klasyfikacji strzelców wszech czasów, za Wayne'em Gretzkym - 894 bramki i Gordiem Howe'em - 801. Następny sezon będzie jego 23. w NHL.

Dowiedz się więcej na temat: Jaromir Jagr | Florida Panthers | Toronto Maple Leafs

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje