Reklama

Reklama

Hat-trick Brocka Boesera przesądził o porażce Pittsburgh Penguins

Mistrzowie NHL w dwóch poprzednich sezonach, hokeiści Pittsburgh Penguins przegrali w sobotę na wyjeździe z Vancouver Canucks 2-4. Trzy bramki zdobył Brock Boeser. To jego pierwszy hat-trick w karierze, a dodatkowo miał jeszcze asystę.

20-letni Boeser wpisał się na listę strzelców w 8., 28. i 46. minucie. W 57. rezultat ustalił jego kolega klubowy Bo Horvat, który zapisał na koncie ponadto trzy asysty, zresztą podobnie jak Sven Baertschi.

"Pingwiny" prowadził 1-0 po trafieniu Jake'a Guentzela w 3. minucie, zaś w 45. gola na 2-2 uzyskał Greg McKegg. Ten wynik utrzymał się tylko 67 sekund.

Zespół Penguins oddał 39 strzałów (rywale zaledwie 21), ale dobrze bronił Jacob Markstroem.

W tabeli Metropolitan Division obrońcy tytułu zajmują trzecie miejsce, a w całej Konferencji Wschodniej czwartą pozycję; zdecydowanie najlepsi są Tampa Bay Lightning. W sobotę ta drużyna wygrała u siebie z Columbus Blue Jackets 5-4 (po karnych). Autorem zwycięskiego gola był Steven Stamkos. Strzelił bramkę także w regulaminowym czasie gry.

Reklama

Łącznie aż siedem z 13 spotkań zakończyło się po dogrywce lub karnych. Zwycięstwo odnotowała m.in. "czerwona latarnia" rozgrywek Arizona Coyotes, pokonując Carolina Hurricanes 2-1 (po karnych). To dopiero druga wygrana, a pierwsza przed własną publicznością tego klubu w sezonie 2017/18. Bohaterem w ekipie Coyotes był występujący pierwszy rok na lodowiskach NHL Clayton Keller; zdobył gola na 1-0 i potem w serii karnych.

Wyniki sobotnich meczów NHL:

Ottawa Senators - Vegas Golden Knights      4-5

St. Louis Blues - Toronto Maple Leafs       6-4

Winnipeg Jets - Montreal Canadiens          4-5 (po dogrywce)

Boston Bruins - Washington Capitals         2-3

Tampa Bay Lightning - Columbus Blue Jackets 5-4 (po karnych)

Florida Panthers - New York Rangers         4-5 (po dogrywce)

Dallas Stars - Buffalo Sabres               5-1

Minnesota Wild - Chicago Blackhawks         0-2

Arizona Coyotes - Carolina Hurricanes       2-1 (po karnych)

Vancouver Canucks - Pittsburgh Penguins     4-2

Philadelphia Flyers - Colorado Avalanche    4-5 (po karnych)

San Jose Sharks - Anaheim Ducks             2-1 (po karnych)

Los Angeles Kings - Nashville Predators     3-4 (po dogrywce)

Tabele NHL

Atlantic Division
1.Florida Panthers4001878
2.Buffalo Sabres3001246
3.Detroit Red Wings21113125
4.Toronto Maple Leafs211875
5.Ottawa Senators220894
6.Tampa Bay Lightning22012174
7.Boston Bruins110672
8.Montreal Canadiens0504190
Metropolitan Division
1.Washington Capitals3011677
2.New York Rangers31111117
3.Carolina Hurricanes3001366
4.Pittsburgh Penguins20216116
5.Columbus Blue Jackets3101496
6.Philadelphia Flyers2011695
7.New Jersey Devils210994
8.New York Islanders12110153
Central Division
1.St. Louis Blues3001586
2.Minnesota Wild3001186
3.Dallas Stars220894
4.Winnipeg Jets12114153
5.Nashville Predators1308112
6.Colorado Avalanche13011172
7.Arizona Coyotes0318221
8.Chicago Blackhawks0419211
Pacific Division
1.Edmonton Oilers40019108
2.San Jose Sharks3001146
3.Vancouver Canucks22114165
4.Anaheim Ducks23014164
5.Calgary Flames111783
6.Seattle Kraken13111193
7.Los Angeles Kings120972
8.Vegas Golden Knights1207122
Kolejno: zwycięstwa, porażki, porażki po dogrywce lub karnych (za jeden punkt), bramki zdobyte i stracone, punkty.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje