Hat-trick Brocka Boesera przesądził o porażce Pittsburgh Penguins

Mistrzowie NHL w dwóch poprzednich sezonach, hokeiści Pittsburgh Penguins przegrali w sobotę na wyjeździe z Vancouver Canucks 2-4. Trzy bramki zdobył Brock Boeser. To jego pierwszy hat-trick w karierze, a dodatkowo miał jeszcze asystę.

20-letni Boeser wpisał się na listę strzelców w 8., 28. i 46. minucie. W 57. rezultat ustalił jego kolega klubowy Bo Horvat, który zapisał na koncie ponadto trzy asysty, zresztą podobnie jak Sven Baertschi.

Reklama

"Pingwiny" prowadził 1-0 po trafieniu Jake'a Guentzela w 3. minucie, zaś w 45. gola na 2-2 uzyskał Greg McKegg. Ten wynik utrzymał się tylko 67 sekund.

Zespół Penguins oddał 39 strzałów (rywale zaledwie 21), ale dobrze bronił Jacob Markstroem.

W tabeli Metropolitan Division obrońcy tytułu zajmują trzecie miejsce, a w całej Konferencji Wschodniej czwartą pozycję; zdecydowanie najlepsi są Tampa Bay Lightning. W sobotę ta drużyna wygrała u siebie z Columbus Blue Jackets 5-4 (po karnych). Autorem zwycięskiego gola był Steven Stamkos. Strzelił bramkę także w regulaminowym czasie gry.

Łącznie aż siedem z 13 spotkań zakończyło się po dogrywce lub karnych. Zwycięstwo odnotowała m.in. "czerwona latarnia" rozgrywek Arizona Coyotes, pokonując Carolina Hurricanes 2-1 (po karnych). To dopiero druga wygrana, a pierwsza przed własną publicznością tego klubu w sezonie 2017/18. Bohaterem w ekipie Coyotes był występujący pierwszy rok na lodowiskach NHL Clayton Keller; zdobył gola na 1-0 i potem w serii karnych.

Wyniki sobotnich meczów NHL:

Ottawa Senators - Vegas Golden Knights      4-5

St. Louis Blues - Toronto Maple Leafs       6-4

Winnipeg Jets - Montreal Canadiens          4-5 (po dogrywce)

Boston Bruins - Washington Capitals         2-3

Tampa Bay Lightning - Columbus Blue Jackets 5-4 (po karnych)

Florida Panthers - New York Rangers         4-5 (po dogrywce)

Dallas Stars - Buffalo Sabres               5-1

Minnesota Wild - Chicago Blackhawks         0-2

Arizona Coyotes - Carolina Hurricanes       2-1 (po karnych)

Vancouver Canucks - Pittsburgh Penguins     4-2

Philadelphia Flyers - Colorado Avalanche    4-5 (po karnych)

San Jose Sharks - Anaheim Ducks             2-1 (po karnych)

Los Angeles Kings - Nashville Predators     3-4 (po dogrywce)

Tabele NHL

EASTERN CONFERENCE
ATLANTIC DIVISION
Lp.zespółzw.por.dogr./karnegole zd.gole str.pkt
1.Tampa Bay23711248847
2.Toronto20911098441
3.Buffalo1794918838
4.Boston16104817636
5.Montreal15105969435
6.Detroit131348810030
7.Ottawa1314410512230
8.Florida111169310128
METROPOLITAN DIVISION
1.Washington17931069037
2.Columbus161121009934
3.NY Islanders14113828331
4.NY Rangers14123859231
5.Pittsburgh12106969130
6.Carolina13114717730
7.Philadelphia121338610127
8.New Jersey101268610026
WESTERN CONFERENCE
CENTRAL DIVISION
1.Nashville19101957739
2.Colorado17851088839
3.Winnipeg18921018038
4.Dallas16113837835
5.Minnesota15122888732
6.St. Louis10144789424
7.Chicago91758411523
PACIFIC DIVISION
1.Calgary191021078540
2.Anaheim16115819437
3.San Jose15115979635
4.Las Vegas17141969135
5.Edmonton16122828734
6.Vancouver131639510929
7.Arizona13132737628
8.Los Angeles11181679123
Dowiedz się więcej na temat: Pittsburgh Penguins

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje