Golden Knights pokonali Kings 4-2, Avalanche wygrała po dogrywce

Hokeiści Vegas Golden Knights pokonali na własnym lodowisku Los Angeles Kings 4-2 w meczu na szczycie Pacific Division w NHL.

Gospodarze sprawę zwycięstwa przesądzili praktycznie w ciągu 12 minut, kiedy strzelili trzy gole.

Dwoma trafieniami popisał się William Karlsson (55. sekunda i 12. minuta), a jedno dołożył Cody Eakin (10.).

"Królowie" próbowali odrabiać straty. Najpierw bramkę zdobył Trevor Lewis (29. minuta), a następnie Tanner Pearson (52.).

Ostatnio słowo należało jednak do "Złotych Rycerzy", a konkretnie do Aleksa Tucha, który strzelił gola w 59. minucie.

Hokeiści z Vegas są drugim debiutantem w historii, który zanotował serię siedmiu wygranych z rzędu u siebie.

W tabeli Pacific Division nadal prowadzą Kings (26 punktów), ale Golden Knights tracą już tylko "oczko".

Colorado Avalanche dopiero po dogrywce pokonała na wyjeździe Detroit Red Wings 4-3. Zwycięskie trafienie dla gości było dziełem Nathana MacKinnona w trzeciej minucie doliczonego czasu gry.

"Mieliśmy dobrą energię i byliśmy w stanie podnieść się po kilku błędach na początku" - powiedział Jared Bednar, trener "Lawiny".

Zawodnicy z Detroit w trzeciej tercji prowadzili 3-1, ale pozwolili rywalom doprowadzić do remisu w ciągu niecałych sześciu minut, a potem stracili gola jeszcze w dogrywce.

"Nie można w taki sposób tracić punktów. To bardzo przykre, że masz dwubramkowe prowadzenie i nie zdobywasz żadnych 'oczek'" - stwierdził Andreas Athanasiou, skrzydłowy Red Wings.

Bramkarz Anaheim Ducks John Gibson obronił aż 50 strzałów, a jego zespół pokonał Florida Panthers 3-2. Hokeiści gospodarzy wygrali, mimo że uderzali niemal połowę rzadziej od rywali - 28-52.

Drużyna Dukcs objęła prowadzenie w 19. minucie po bramce Josha Mansona. W 26. wynik podwyższył Rickard Rakell, zaś w 36. kontaktowego gola zdobył Vincent Trocheck. Trzecia tercja rozpoczęła się od trafienia Brandona Montoura na 3-1. Przyjezdni przypuścili szturm, oddali w tej części aż 23 strzały, ale tylko raz Gibson sięgał po krążek do siatki. W 58. minucie pokonał go Keith Yandle.

- John uratował nam tyłki - stwierdził trener Ducks Randy Carlyle. Jego podopieczni wygrali dziewiąty mecz w tym sezonie (na koncie mają także 10 porażek), a w tabeli Konferencji Zachodniej zajmują miejsce w środku stawki.

Najczęściej bramkarza Ducks "zatrudniał" Aaron Ekblad, który oddał dziewięć strzałów.

8.Columbus Blue Jackets18261213718748
z - najlepszy zespół sezonu zasadniczego y - pierwsze miejsce w dywizji x - awans do play off