Florida Panthers - Pittsburgh Penguins 4-3. Niesamowity karny

Bardzo nietypowy rzut karny dał zwycięstwo hokeistom Florida Panthers w poniedziałkowym meczu ligi NHL z Pittsburgh Penguins 4-3.

19-letni Fin Aleksander Barkov wykazał się niesamowitą fantazją i wręcz ośmieszył jednego z najlepszych bramkarzy świata. Marc-Andre Fleury nie spodziewał się strzału, a tymczasem nastolatek, trzymając kij jedną ręką, sprytnie podniósł krążek i wpakował go do siatki.

Spotkanie miało wielką dramaturgię. "Pingwiny" objęły prowadzenie na początku, a gospodarze wyrównali dopiero niespełna 40 sekund przed końcem drugiej tercji.

Na początku trzeciej Jimmy Hayes strzelił dla nich kolejne dwa gole, lecz goście wyrównali w ciągu niespełna dwóch minut. Dogrywka nie przyniosła rozstrzygnięcia, a w karnych trafił jedynie Barkov (w 7. serii).

Kapitalny mecz rozegrał 21-letni Johnny Gaudreau z Calgary Flames. Ustrzelił hat-tricka i poprowadził swój zespół do zwycięstwa z obrońcami Pucharu Stanleya - Los Angeles Kings 4-3 po dogrywce.